Home / Idea domu  / Projekt domu z przestronnym tarasem na dachu.

Projekt domu z przestronnym tarasem na dachu.

Spread the love

Przestronny projekt  domu składający się z dwóch części starej i nowo dobudowanej.

Położony w podwarszawskich Łomiankach, w sąsiedztwie jednorodzinnej zabudowy piękny przestronny dom jednorodzinny, o powierzchni 265m2, składający się z dwóch części – starej i nowego dobudowanego domu. Kreatywny projekt zagospodarowania terenu, pozwala uzyskać z niewielkiej przestrzeni wokół, ogromny, robiący niesamowite wrażenie taras, który znajduje się na dachu domu. Dom zaprojektowany został dla prywatnego inwestora z Łomianek, ceniącego sobie komfort i spokój.

DCK Damian Kotwicki

DCK Damian Kotwicki

Minimalistyczne wnętrze, przewaga bieli oraz szkła wprowadza ład i elegancję, pozwala na relaks i gwarantuje odpoczynek po pracy. Dom składa się z dwóch części – stara część to pokój gościnny z łazienką oraz biblioteka, w której znajduje się kominek. Druga – dobudowana część to parter z salonem i aneksem kuchennym, oraz antresolą z sypialnią, garderobą i pokojem kąpielowym. Salon przestronny, wewnątrz skośny strop od 270cm do 605cm, przeszklony od wschodu po zachód. Tak wielkie okna nadają przestrzeni oraz sprawiają, że dom jest bardzo jasny.

Do starej części domu wchodzi się z półpiętra, wzdłuż elewacji wschodniej, po zadaszonej rampie. Wyjście na taras znajduje się od strony zachodniej z jadalni salonu, stąd też wchodzi się na dach. Dach pokryty jest sztuczną trawą, dookoła części wypoczynkowej pozamykany szklaną barierką. Od strony północnej znajduje się garaż zaprojektowany na dwa auta. Dom postawiony jest z otynkowanej na biało cegły, wnęki wykończone są panelami imitującymi drewno, nadając nowoczesnego, ciepłego wyglądu. Całość oddzielona będzie od pozostałych domów wysokim pełnym ogrodzeniem. Projekt zatwierdzony, do realizacji w pierwszej połowie 2016r.

DCK Damian Kotwicki

DCK Damian Kotwicki

DCK Damian Kotwicki

DCK Damian Kotwicki

 

 

Źródło: DCK Pracownia Projektowa Damian Cyryl Kotwicki,  http://www.kotwicki.info/

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ