Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu nowoczesnej kostki

Projekt domu nowoczesnej kostki

Spread the love

Projekt domu „Nowa Kostka” w Krakowie  to prosta bryła składająca się z dwóch prostopadłościanów.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny dom „Nowa Kostka”, zlokalizowany w Krakowie. Budynek składa się z przenikających się dwóch prostopadłościanów, w których zaprojektowano na parterze część dzienną wraz z garażem wbudowanym oraz na piętrze część nocną.

Dwie prostopadłościenne bryły zostały zdefiniowane i wyszczególnione za pomocą odmiennych materiałów elewacyjnych.

W parterze budynku zastosowano płyty włókno-cementowe mające podkreślić minimalistyczny i chłodny charakter budynku. Natomiast kondygnacja piętra, to opalane deski, które mają ocieplić wygląd domu domu przy jednoczesnym koresponowaniu z poziomem parteru.

Bryła projektowanego budynku stanowi współczesną interpretację formy kostki z lat 70-tych. Budynek wpasowano w miejską działkę w dzielnicy o zróżnicowanej zabudowie zarówno co do charakteru jak i intensywności zabudowy.

Przeszklenia pozwalają na cieszenie się bezpośrednim sąsiedztwem ogrodu, a w ciepłe dni na otwarcie przesuwnych drzwi tarasowych i połączenie całego domu z otaczającą zielenią. Zastosowane przeszklenia odpowiadają poszczególnym stronom świata – wielkie okna z salonu wpuszczają do wnętrza południowo zachodnie światło; od strony północnej, w strefie wejściowej, zaprojektowane są znacznie mniejsze okna co pomaga zapobiegać utracie ciepła.

W projekcie „Now Kostka”, dominuje prostota, przejawiająca się w czystych, klarownych układach liniowych,prostopadłych i odważnych elementach strukturalnych podkreślających charakter budynku. Ciemno-szara fasada rozciąga się po całej bryle budynku nadajac mu dynamiczną formę. W nią wtopione są fragmenty przeszkleń o różnych wielkościach.

Źródło: Biuro Architektoniczne ZA-ARCHITEKT

Home

ZA-ARCHITEKT
ZA-ARCHITEKT
ZA-ARCHITEKT

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ