Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu w lesie

Projekt domu w lesie

projekt domu
Spread the love

Dom został zaprojektowany dla modelu rodziny 2 + 2.

Do dyspozycji była bardzo duża ponad hektarowa działka umiejscowioną praktycznie w środku lasu. Dookoła działki znajdują się jeziora, na które tylko zimą, gdy drzewa gubią liście, jest wspaniały widok. Budynek został tak ukształtowany, aby łapać jak najwięcej południowego i zachodniego światła. Przez ukształtowanie głównej bryły budynku w kształcie litery L salon wyniesiony powyżej terenu ma widok na jezioro. Do salonu przylega taras będący dachem nad częścią rekreacyjno-sypialną. Na poziomie salonu znajduje się również sypialnia dla gości.

Wykorzystując  duże nachylenie terenu rozdzielono w czysty i widoczny sposób sypialnie od części salonu, kuchni i jadalni. Sypialnie mają zachodnią ekspozycję. Komunikacja znajduje się od strony wschodniej. Jest doświetlona dzięki wykopaniu części ziemi pomiędzy bryłami, w ten sposób powstał też zielony, wewnętrzny korytarz. Z parteru domownicy mają dostęp do sauny oraz do zewnętrznego basenu znajdującego się na dolnym tarasie.

projekt domu

Easst.com

Całość budynku został formalnie rozrzeźbiona, aby jak najlepiej wpasować się w pochyły teren. Budynek został uproszczony do geometrycznych kształtów i stanowi abstrakcyjną rzeźbę otoczoną przez las. Duże powierzchnie przeszkleń powodują, że od wewnątrz kontakt z otaczającą zielenią jest maksymalny. Wnętrze staje się transparentne, zieleń jest integralną częścią życia domowników. Główne materiały wykorzystane w projekcie to beton oraz szkło. Założyliśmy, że beton jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów. Do jego tworzenia potrzeba niewiele energii, surowce są łatwo dostępne i ich wydobycie jest stosunkowo mało inwazyjne.

projekt domu

Easst.com

projekt domu

Easst.com

 

Powierzchnia zabudowy:  558,70 m2

Kubatura:  1877,7 m3

Architekci: Marcin Sucharski, Łukasz Sterzyński

Pracownia: Easst.com  http://easst.com/

Easst.com

Easst.com

Easst.com

Easst.com

Easst.com

Easst.com

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ