Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu w konstrukcji szkieletowej Black Izabel

Projekt domu w konstrukcji szkieletowej Black Izabel

Spread the love

Nowy projekt domu nazwany jako “Black Izabel”, jest inwestycją w małej miejscowości pod Warszawą – Izabela. W podwalinach idei projektu było założenie stworzenia domu dla klientów tj młodego, energicznego małżeństwa, które poszukuje minimalistycznej bryły z „funkcjonalną duszą”.

Projekt budynku stał się średnią wytycznych klientów, wyobrażenia projektantów oraz pierwiastka ekonomicznego i dzięki temu powstała bryła, która nie tylko jest wizualnie estetyczna ale również funkcjonalna i ekonomiczna.

Budynek jest kontynuacją idei i projektów z serii „I MY HOME” domów w konstrukcji modułowej i szkieletowej dającej elastyczność w kształtowaniu konstrukcji a co za tym idzie również wnętrza przy zachowaniu maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Całość konstrukcji jest oparta o elementy prefabrykowane i układy szkieletowe przyspieszające proces budowy i wykończenia budynku. Zasadniczo bryła podzielona jest na dwa elementy – budynek mieszkalny + wiata zadaszenia stanowiska na samochód. Budynek jako ciemna, mocna bryła posiada lekką przeciwwagę w postaci transparentnej, ażurowej wiaty na samochód.

Elewacja domu

Elewacja domu utrzymana w minimalistycznej stylistyce, mocno osadzonej w formie „skandynawskiej haty”. Wykończenie w całości wykonane z opalanego drewno, nadaje budynkowi formę „chaty wiejskiej”. Taka technika wypalania powierzchniowego drzewa nie tylko nadaje charakter elewacjom ale stanowi niezwykle naturalną i trwałą ochronę drzewa. Z resztą metoda ta nie jest nowością. Zapomniana stara technika zapożyczona prosto z Japonii zwana ShouSugiBan powraca powoli do łask wśród projektantów i wykonawców.

Dach

Dach domu wykończony blachą układaną na rąbek stojący również w ciemnej kolorystyce dopełnia obraz budynku. Dzięki takiemu zabiegowi budynek jest stonowany ale zarazem przy zastosowaniu dużego przeszklenia (elewacja południowa) nie brakuje nowoczesnego designu ale mocno osadzonego w sielskim otoczeniu zieleni. Stąd projekt dostał swoją nazwę „Black Izabela”.

Projekt zakłada mocny podział funkcji nocnej i dziennej. Część nocna wydzielona i sprowadzona do niezbędnego minimum w chwili gdy dzienna, rozbudowana skupia się wokół dużego przeszklenia fasady południowej otwierającej budynek i jego wnętrze poprzez taras na otocznie (działkę). Piętro połączone z parterem poprzez mocno otwartą antresolę, która włącza ją  w przestrzeń dzienną parteru stając się jej częścią a parter staje się mocno otwarty dzięki czemu zyskuje na lekkości.

GRYS STUDIO Grys Grzegorz

GRYS STUDIO Grys Grzegorz

Powierzchnia  zabudowy  – 127,0 m2

Powierzchnia użytkowa – 152,0 m2

Gabaryty – 15,5 x 8,8 m

Źródło: Projekt – GRYS STUDIO Grys Grzegorz, www.gs-a.pl

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ