Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu Akuratnego – takiego jak trzeba

Projekt domu Akuratnego – takiego jak trzeba

projekt domu
Spread the love

Ten niewielki projekt domu o charakterze minimalistycznym to pierwsza koncepcja na dwupoziomowy dom dla inwestora z Siemianowic Śląskich.

Dom miał być skromny i oszczędny w formie. Pomysł na ten koncept to lekka kubatura piętra postawiona na przedłużonej bocznej ścianie parteru i bryle garażu. Wysunięcie bryły piętra spowodowało, ze strefa dzienna stala się bardziej intymna otrzymując możliwość lepszej ochrony przed słońcem czy deszczem.

Na parterze umiejscowiono pokój dzienny z jadalnią i kuchnią oraz gabinet. Na piętrze znajdują się 3 sypialnie i łazienka. Dach nad garażem daje możliwość wykonania tarasu.

W celu zmniejszenia strat ciepła zastosowano panele poliuretanowe, okienny pakiet 3 szybowy w ciepłych profilach aluminiowych i rekuperacje.

Powstał dom „akuratny” co oznacza w gwarze śląskiej „taki jak trzeba”. Ten kameralny projekt domu jednorodzinnego  to odpowiedz na nowe trendy w myśleniu o dopasowanej przestrzeni dla współczesnej rodziny 2+1 czy 2+2. Naszym zdaniem teraz ta ekonomiczna przestrzeń to 165m2 + garaż.

projekt domu

Paweł Lis Architekci

projekt domu

Paweł Lis Architekci

projekt domu

Paweł Lis Architekci

Źródło: Paweł Lis Architekci http://www.pawellis.pl/

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • radek 3 grudnia 2017

    z czego wykonana jest elewacja garazu?

DODAJ KOMENTARZ