Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Projekt domku letniskowego typu BRDA

Projekt domku letniskowego typu BRDA

Spread the love

Domek letniskowy BR2 powstał w hołdzie dla „kultowego” domu letniskowego BRDA, który zrewolucjonizował polski wypoczynek lat PRL-u. BR2 to nowa odsłona wspomnień w zmodyfikowanej formie, układzie funkcjonalnym oraz z zastosowaniem nowoczesnych materiałów wykończeniowych.

Konstrukcja domku jest prefabrykowana- szkieletowa, drewniana, wypełniona termoizolacją, w jej grubości poprowadzone są również instalacje. Powierzchnia zabudowy wynosi 34.9m², powierzchnia podłóg 40.8m².

Na parterze domku znajduje się pomieszczenie główne: salon z aneksem kuchennym, łazienką i przechodnią garderobą- magazynkiem. Powyżej dwie antresole: niższa nad łazienką i garderobą oraz wyższa nad częścią salonu, obie antresole i parter łączy jedna drabina zlokalizowana nad wyspą kuchenną.

OKIDOMKI

Rekreacyjną funkcję parteru uzupełnia przyległy do ściany szczytowej taras wyposażony w otwarte palenisko- kominek wraz z siedziskiem. Taras przykryty jest pergolą, która swoją geometrią naśladuje bryłę główną budynku – taki zabieg pozwala na zasymilowanie bryły z otoczeniem.

W zestawieniu z bryłą główną, której ściany szczytowe są w dużej części przezierne, przywodzi na myśl konstrukcję szałasów pasterskich, którymi zresztą, projektant naszego protoplasty-BRDY z pewnością się inspirował.

Budynek charakteryzuje się małą bezwładnością termiczną co w praktyce przekłada się na zminimalizowanie ilości opału oraz czasu ogrzania budynku, istotne szczególnie w zimnych miesiącach. Z uwagi na otwarte przestrzenie wystarczającym źródłem ciepła dla domku może być koza lub kominek.

Domek zapewnia komfort funkcjonalny dla czterech osób, zaprojektowany jest dla statystycznej rodziny 2+2, w „schroniskowym” trybie pojemność może być większa.

Domek może być doskonałym uzupełnieniem oferty mieszkalnej ośrodków wypoczynkowych, z przeznaczeniem dla osób które cenią sobie prywatność, świetnie sprawdzi się również jako budynek rekreacji indywidualnej.

Źródło: Domek letniskowy BR2 został zaprojektowany przez firmę projektowo-wykonawczą OKIDOMKI Krzysztof Niebrzydowski www.okidomki.com

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Piotr 26 czerwca 2020

    Szczególnie nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie schodów młynarskich nad blatem kuchennym i to wyposażonym w płytę. Już widzę ten cały syf z butów w zupie.

DODAJ KOMENTARZ