Home / Materiały Partnerów  / Premiera Kontakt Simon 55

Premiera Kontakt Simon 55

Tekst promocyjny
Spread the love

W industrialnej przestrzeni domu handlowego Mysia 3 w Warszawie miała miejsce uroczysta premiera kolekcji „Simon 55” wiodącego producenta osprzętu elektroinstalacyjnego – firmy Kontakt Simon. Nowa linia łączników i gniazd została przedstawiona gronu ekspertów: architektom, architektom wnętrz, stylistom i przedstawicielom czołowych mediów wnętrzarskich. Spotkanie prowadziła dziennikarka telewizyjna Katarzyna Jaroszyńska.

Kontakt-Simon w liczbach

Aż 102 lata istnienia! Firma Kontakt-Simon niedawno obchodziła okrągły jubileusz. Nakręcony z okazji stulecia film przybliżył gościom wydarzenia historię producenta gniazd, łączników (w tym zdalnie sterowanych), puszek podłogowych, praktycznych elementów elektronicznych oraz modułów świecących LED, który swoją siedzibę ma w Czechowicach-Dziedzicach. Z fabrycznej taśmy co 1,7 sekundy schodzi jeden łącznik. Firma produkuje ponad 30 milionów gniazd w ciągu roku. Działające od przeszło 6 lat Biuro Obsługi Projektów, którym kieruje Marcin Oleszczuk, w każdym miesiącu organizuje blisko 200 spotkań z architektami. Produkty Kontakt-Simon to nie tylko funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny, to przede wszystkim piękny detal we wnętrzu, co podkreślali zaproszeni na premierę projektanci i styliści.

Simon 55 – od szczegółu do ogółu

W towarzystwie drewna, kamienia, skóry, okładzin i tkanin w wysublimowanych barwach łączniki z kolekcji „Simon 55” zaprezentowały w trzech artystycznych material boardach Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska. Twórczynie agencji kreatywnej i projektowej JAM Kolektyw przedstawiły uczestnikom spotkania swoje realizacje, które współgrają z nową linią Kontakt-Simon. – Cenimy naturalne materiały, współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami. Lubimy domy z historią. Ważne dla nas jest, by wnętrze korespondowało z zewnętrzem – mówiły Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska. To w takich właśnie realizacjach zdaniem JAM Kolektyw odnajdują się funkcjonalne detale producenta z Czechowic-Dziedzic.

Dziesięć moodboardów w różnych stylach z produktami z kolekcji „Simon 55” stworzyła specjalnie na warszawską premierę architekt wnętrz Karolina Szyszka z pracowni Nono, dla której przygotowanie moodboardów jest jednym z najważniejszych etapów pracy nad projektem.

W harmonii z architekturą

Przez cały proces projektowania wnętrza przeprowadził gości wydarzenia architekt wnętrz Jan Sikora, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Profesor poprosił zebranych, by zamknęli oczy i wraz z nim wniknęli w świat jednej z jego spektakularnych realizacji – 500-metrowego salonu fryzjerskiego Sylwii Gaczorek. Do stworzenia wnętrza Jana Sikorę zainspirowały autentyczne przestrzenie loftowe. Właśnie w tego typu realizacjach profesor widzi praktyczne detale z kolekcji „Simon 55”. Architekt Jacek Tryc, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz opowiedział uczestnikom spotkania o swojej fascynacji Spitsbergenem, miejscem, w którym odnajduje spokój i odpoczywa. Jest ono dla niego także cennym źródłem natchnienia. Przedstawiciel SAW zaprezentował swoje projekty, w które produkty Kontakt-Simon harmonijnie się wpisują, m.in. inspirowane właśnie największą norweską wyspą oraz polskim Podlasiem. 

Biżuteria naścienna

W kolekcji „Simon 55” są trzy linie ramek, akcesoria i tak przydatne dodatki jak wieszaczki –na przykład na klucze. – Jedną z linii charakteryzuje czysta forma i matowe wykończenie, w drugiej mat łączy się z dekoracyjnym pierścieniem, trzecią wyróżniają naturalne materiały: szkło, metal i drewno – wskazał najważniejsze cechy nowości Marcin Oleszczuk, szef Biura Obsługi Projektów. Podsumowując spotkanie, Katarzyna Jaroszyńska zapytała uczestników o rolę osprzętu elektroinstalacyjnego w projektach wnętrz. Zdaniem ekspertów jest on istotnym elementem tak zwanej bazy wnętrza, ważnym, ale nie dominującym. Dyskretnie wkomponowuje się w całość, jest funkcjonalny, a przy tym dekoracyjny. 

w.trzcionka@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.