Home / Wnętrza  / Praktyczne rozwiązania oświetleniowe w kuchni

Praktyczne rozwiązania oświetleniowe w kuchni

Spread the love

Kuchnia to miejsce, które wymaga szczególnego podejścia oświetleniowego. Najczęściej w skład kuchni wchodzi zarówno część robocza, przeznaczona do przygotowywania posiłków, jak i jadalnia. Choć dobra widoczność będzie w tym przypadku podstawą, równie ważne pozostają  oszczędność i wygoda.

Niech gotowanie będzie przyjemnością

Przygotowywanie posiłków bywa niekiedy naprawdę czasochłonne – sprawmy, aby czas spędzony na tej czynności upłynął nam przyjemnie i komfortowo. W obrębie przestrzeni roboczej, czyli blatu i kuchenki, najważniejszą kwestią pozostaje dobra widoczność. W kuchni nie brakuje naturalnie zaciemnionych miejsc – mowa tu o wszystkich rogach i ukrytych kątach, gdzie nie dociera światło. Jeśli chcemy maksymalnie rozjaśnić te kłopotliwe przestrzenie, wybierzmy taśmy LED – najlepiej zamontowane tuż nad blatem i pod szafkami. Przy oświetlaniu kuchni lepiej sprawdzi się ciepły odcień światła – nada potrawom przyjemny, apetyczny wygląd.

Activejet

Activejet

Celebruj posiłki

Stół możemy oświetlić kilkoma wiszącymi nad nim lampami. Jak zwykle ważny jest w tym przypadku umiar – 3 lampy sufitowe w zupełności wystarczą. Jeśli wybierzemy  nieprzezroczyste klosze, będziemy mieli pewność, że światło się nie rozproszy i pozostanie skoncentrowane wyłącznie na przestrzeni blatu.

Także w przypadku części jadalnej powinniśmy zdecydować się na ciepłe światło, o odcieniu poniżej 3000 K. Taki odcień światła sprzyja nawiązywaniu kontaktu, dzięki czemu spożywany posiłek nabierze charakteru rodzinnego lub towarzyskiego wydarzenia.

Jasna oszczędnośćwizualizacja-do-lm-santa-2-zdjecie

W pomieszczeniach, gdzie światło jest wykorzystywane niekiedy przez wiele godzin, warto zainwestować w oszczędne źródła światła, takie jak na przykład lampy LED. Diody z oferty Activejet świecą nawet 30 000 godzin, a na pełne rozbłyśnięcie potrzebują czasu poniżej jednej sekundy. To realna oszczędność i rozwiązanie przyjazne środowisku. W bogatej ofercie produktów Activejet znajdują się diody odpowiednie do każdego nowoczesnego mieszkania.

Źródło:  ACTION S.A.

logo-acj-2015-czerwone

Zapisz

TAGI:
Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ