Home / Materiały Partnerów  / Posadzki betonowe do kuchni, łazienki i salonu

Posadzki betonowe do kuchni, łazienki i salonu

Spread the love

Pokochaliśmy beton. Marzymy nie tylko o ścianach i podłogach, ale również o blatach kuchennych, a nawet całych meblach przywołujących na myśl charakterystyczne wybarwienie oraz strukturę cementowej wylewki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nie muszą godzić się na kompromisy i wybierać imitacji. Dzięki mikrocementowi Creativo Baufloor niepowtarzalne betonowe powierzchnie mogą zawitać w twoim domu.

Wielość wybarwień,  niepowtarzalna faktura, duże możliwości aranżacyjne – takie określenia padają najczęściej odnośnie przestrzeni i detali wykończonych betonem.

Kojarzony niegdyś z halami fabrycznymi, obiektami gospodarczymi dzięki swoim właściwościom oraz zauważonym, stosunkowo niedawno, walorem estetycznym pojawia się nie tylko we wnętrzach inspirowanych loftami, ale i w utrzymanych w  skandynawskim klimacie.

Równie chętnie wykorzystywany jest też jako element stylistyki glamour, vintage czy eklektycznej, gdzie stanowi idealne tło do wyeksponowania oryginalnych form wyposażenia i mebli.

W kuchni, łazience, a może w salonie?

Mikrocement Creativo Baufloor dzięki dopracowanej recepturze, może być wykorzystywany we wszystkich wnętrzach mieszkalnych i dotyczy to, nie tylko podłóg i ścian, ale również miejsc narażonych na: kontakt z wodą, zachlapania,    plamy z soków owocowych, egzotycznych sosów, przypraw i tłuszczy.

Niezwykła trwałość oraz odporność na wilgoć sprawia, że można nim również wykańczać tzw. „trudne” miejsca: wnętrze kabiny prysznicowej, ścianę między dolnym a górnym ciągiem szafek kuchennych, podłogę w holu czy wiatrołapie. Powierzchnia wykończona 2-3 mm warstwą mikrocementu może w zależności od osobistych preferencji przypominać surowy beton lub być gładka – wszystko zależy od techniki zastosowanej przez wykonawcę.

Mikrocement – produkt do zadań specjalnych

Niezaprzeczalne walory estetyczne, to nie jedyne zalety mikrocementu. Produkt ten rekomendowany jest do wykończenia pomieszczeń, które mają być szybko użytkowane.  Po podłogach pokrytych Creativo Baufloor można chodzić już po 24 godzinach (pełną twardość uzyskuje po 7 dniach). Mikrocement to też świetnie rozwiązanie do przeprowadzenia metamorfozy łazienki. Wystarczy pokryć nim płytki ceramiczne, a znienawidzone kafelki dosłownie w ciągu dnia zmienią się w betonową ścianę. Creativo Baufloor sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie chcemy kłaść grubej warstwy tynku lub posadzki, np. na schodach. Warto również pamiętać o kreatywnych sposobach wykorzystania mikrocementu – betonowe parapety, blaty, meble, czy dodatki to wnętrzarski hit sezonu.

Jeśli marzysz o betonowej podłodze, ścianie, a powierzchnia którą chcesz pokryć nie jest duża lub nie ma warunków do wykonania standardowych powłok cementowych zastosuj  Creativo Baufloor.

Źródło: Bautech

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ