Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Pomysły na domową bibliotekę

Pomysły na domową bibliotekę

Spread the love

Stworzenie własnej biblioteki domowej warto zaplanować na etapie budowy domu. W miarę możliwości możemy wygospodarować na ten cel cały pokój lub też część innej przestrzeni.

Domową bibliotekę możemy zlokalizować w pokoju do pracy, w salonie, jadalni czy też w przedpokoju. W miejscu dobrze wyeksponowanym może być ciekawą ozdobą.

Styl domowej biblioteki najlepiej uzależnić od stylu wnętrza w całym domu. Zabudowa może być wykonana z drewna lub płyt MDF w dowolnym kolorze. W jasnych tonacjach jako tło, doskonale sprawdzi się do wnętrz w stylu skandynawskim. Zastosowanie koloru nada pokojowi niepowtarzalnego klimatu.

Bibliotekę możemy zaprojektować także w bardziej  tradycyjnym stylu – w ciemnej kolorystyce przestrzeń zaś uzupełnić o duży aksamitny fotel i oryginalny dywan. Miejsce to ma zapewnić komfort czytania czyli spokój i ciszę, dlatego warto pomyśleć o ciepłym, punktowym oświetleniu.

W przypadku dużej kolekcji i wysokiej zabudowy niezbędna będzie drabinka, wykonana na wymiar przez stolarza lub zwykły stołek (np. z IKEA).

IKEA

Camille Hermand Architecture

IKEA

Henrik Nero Interior

 

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ