Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Polskie projekty domów w Szwajcarii

Polskie projekty domów w Szwajcarii

Spread the love

Polska pracowania architektoniczna BXBstudio wzięła udział w międzynarodowym konkursie, którego celem było zaprojektowanie 6 unikalnych domów letniskowych dla szwajcarskiej organizacji turystycznej Jura Turisme. Domy mają zostać wybudowane do 2017 roku na Kempingu Saignelegier.

Szwajcarski Kanton Jura słynie na całym świecie z malowniczego krajobrazu, pięknej zieleni, jezior i pięknych miasteczek. Na kempingu oddalonego 10 km od miasteczka Saignelegier powstanie 6 domków letniskowych, które zostały zaprojektowane na zlecenie lokalnej organizacji turystycznej Jura Turisme. Cały kompleks ma zostać wybudowany do 2017 roku.

Do współpracy zaproszono jedynie 9 pracowni projektowych z różnych krajów – Polski, USA, Irlandii, Szwajcarii, Francji, Grecji, Niemiec oraz Portugalii. Wszystkie w 2014 roku zostały zaliczone przez brytyjski magazyn Wallpaper do 20 najbardziej utalentowanych młodych zespołów architektonicznych.

Zadaniem projektantów było stworzenie 6 oryginalnych domków kempingowych, idealnie połączonych z otoczeniem. Ideą było takie ich połączenie z otoczeniem, aby nie zakłócić otaczającej natury i dać poczucie jej przenikania do wnętrz.

Z Polski była to pracowania BXBstudio, która wspólnie z Anonymous z USA, Loic Picquet Atelier Architectes z Francji oraz Architectural Farm z Irlandii, opracowała projekt dwóch domków.

The Bench Anonymous BXBstudio Architectural Farm Loic Picquet

The Bench Anonymous BXBstudio Architectural Farm Loic Picquet

Branch Arquitectos Matos

Branch Arquitectos Matos

Mike Dubail Begert

Mike Dubail Begert

Źródło: BXBstudio Bogusław Barnaś  www.bxbstudio.com

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ