Home / Wnętrza  / Podłogi i schody  / Podświetlana balustrada

Podświetlana balustrada

Spread the love

Schody powinny być wygodne i bezpieczne. Warto jest więc je oświetlić, by nocą swobodnie poruszać się po domu. Nie muszą być one intensywnie oświetlone. Dobrym pomysłem jest podświetlana poręcz.

Coraz częściej do oświetlenia wnętrz wykorzystuje się diody LED. Dają one wiele możliwości dla kreatywnego wyeksponowania wybranych stref domu i są przy tym efektowną dekoracją. Wykorzystali to projektanci firmy Illunox przy tworzeniu poręczy i systemu balustrad. Szczególną ich cechą jest podświetlenie od dołu energooszczędnymi taśmami LED, które są zintegrowane z poręczą. W ten sposób profile ze stali nierdzewnej stały się oprawą dla oświetlenia LED.

Illunox

Illunox

Średnicę i kształt elementów ze stali nierdzewnej, jak również kolor podświetlenia dobiera się do własnego gustu. Indywidualnie ustala się również miejsce usytuowania wsporników i łączników do mocowania poręczy do ściany. Przesuwa się je wzdłuż profilu poręczy lub balustrady, ponieważ nie są one ze sobą łączone na stałe przez spawanie. To specjalny zabieg, dzięki któremu strumień światła nie jest przerwany.

Podświetlane poręcze i balustrady Illunox dają atrakcyjne, pośrednie oświetlenie i zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców i gości. Nadają się do instalowania wewnątrz i na zewnętrz domu. Można je wykorzystać przy schodach, ogrodowych ścieżkach i podjazdach.
Źródło: Illunox, Lable of Lagusski

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ