Home / Idea domu  / Płytki klinkierowe – doskonały materiał wykończeniowy

Płytki klinkierowe – doskonały materiał wykończeniowy

Spread the love

Płytki klinkierowe z powodzeniem stosowane są jako materiał wykończeniowy. Jest on tańszy niż ich ceglane odpowiedniki, a pokryta nimi elewacja wygląda niemal identycznie jak ta z cegły klinkierowej. Bogaty wybór struktur i kolorów sprawia, iż płytki doskonale można dopasować do projektów o różnych stylach, nowoczesnych i tradycyjnych.

Płytki klinkierowe wytwarzane są z dokładnie tego samego surowca co cegły klinkierowe i wypalane w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza, dzięki czemu są bardzo trwałe.

W ofercie firmy Röben można znaleźć płytki w formatach i kolorach takich samych jak cegły klinkierowe, co pozwala inwestorom na dopasowanie ich do posiadanego projektu. Płytki produkowane są w różnych wykończeniach – gładkim i ryflowanym, różnych odcieniach – jednobarwne oraz cieniowane, a także w różnych formatach np. wydłużonym LDF (290 x 14 x 52 mm).


Röben

Rozbudowana oferta zadowoli najbardziej wymagających klientów i pozwoli na rozmaite rozwiązania aranżacyjne, takie jak na przykład stworzenie ciekawej mozaiki. Poza płytkami okładzinowymi produkowane są również płytki kątowe, za pomocą których możliwe jest uzyskanie jeszcze bardziej spektakularnego efektu, niemal identycznego jak w przypadku muru ceglanego.


Röben

Płytki klinkierowe są doskonałym produktem do zastosowania na systemie ETICS. Po ułożeniu ocieplenia i wykonaniu tak zwanej warstwy zbrojonej można rozpocząć montaż elewacji z płytek. Na ścianach wykończonych tynkiem, dość często stosuje się płytki klinkierowe jako element ozdobny, który przykleja się na strefie cokołowej lub na fragmenty ścian fundamentowych czy też piwnicznych, które wystają ponad poziom terenu. Zapewniają one wówczas bardzo trwałą elewację, która chroni miejsce najbardziej narażone na zabrudzenia czy też uszkodzenia.


Röben

Płytki klinkierowe można stosować również na klatkach schodowych czy przy wejściach do budynków, czyli w miejscach bardzo podatnych na uszkodzenia mechaniczne i brudzenie się, w których dzięki swoim właściwościom klinkier sprawdzi się idealnie i pozwoli na uniknięcie tych problemów. Z powodzeniem można je również zastosować we wnętrzach, gdzie spełnią rolę dekoracyjną i sprawią, że wystrój domu będzie spójny z elewacją budynku. 

Materiały firmy Röben

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ