Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Piramidalny dom na planie kwadratu

Piramidalny dom na planie kwadratu

Spread the love
Właściciel pięknej działki położonej między górskim lasem a jeziorem w Finlandii marzył o oryginalnym domu, który oferowałby komfort  życia we współczesnym stylu a jednocześnie byłby ściśle powiązany z pięknymi walorami przyrodniczymi.

Piramidalny dach, którego zwieńczeniem jest w pełni przeszklony sufit, definiuje ten drewniany dom zbudowany na planie kwadratu.

Dom, zbudowany jest na stromej działce z widokiem na brzeg fińskiego jeziora, w pełni wykorzystuje niezwykłe piękno otoczenia, zależne od pór roku i aktywności.
Główną cechą domu jest w pełni przeszklone obserwatorium na szczycie budynku. Można stąd podziwiać wzniesione i niczym niezakłócone widoki na piękną okolicę. Przestrzeń ta została pomyślana tak, by docenić spokój i ciszę jaką daje widok. Stanowi centralny punkt całego budynku.

Projekt Void Architecture, fot. Timo Laaksonen

Z wierzchołka piramidy, liczne poziomy wewnętrznej przestrzeni są zalane naturalnym światłem. Patrząc w dół, wiele poziomów domu wydaje się być ułożonych jeden na drugim, podczas gdy widoczna jest również całkowicie przeszklona ściana bezpośrednio zwrócona w stronę jeziora. Ta szklana ściana łączy główną część dzienną z jeziorem.

Część mieszkalna podzielona jest na dwa poziomy, aby lepiej dostosować się do istniejącego stromego terenu i jasno określić jego funkcje wewnętrzne. Eliptyczna klatka schodowa otaczająca kamienny kominek zapewnia dostęp do poziomu balkonu i jest unikalną cechą salonu na całej wysokości.


Tarasy znajdują się na całym obwodzie budynku i są ułożone na różnych poziomach, naśladując otaczający je teren. Dom wyposażony jest w ogrzewanie podłogowe połączone z pompą ciepła. Jego drewniana konstrukcja szkieletowa pokryta świerkiem jest izolowana naturalnymi materiałami, które zapewniają odpowiednie parametry termiczne, gwarantując optymalny poziom komfortu nawet podczas surowych fińskich zim.
Dom jest również wyposażony w inteligentne urządzenia podłączane do Internetu, które umożliwiają pełną zdalną kontrolę nad oświetleniem czy ogrzewaniem.

Projekt Void Architecture, fot. Timo Laaksonen

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ