Home / Materiały Partnerów  / Perełka wśród lamp

Perełka wśród lamp

Spread the love

Zdarzają się takie projekty lamp czy dodatków, które projektanci uwielbiają –  jednym z takich przykładów jest lampa VERTIGO marki PETITE FRITURE.

Wielu może zaskoczyć fakt, że lampa VERTIGO nie jest wcale nowym projektem. Co więcej nie ma dwóch, czy trzech lat. Lampa zaprojektowana została w 2010 roku przez francuską projektantkę Constance Guisseta dla marki Petite Friture. Po ukończeniu Francuskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i sześciu latach pracy u braci Bouroullec, Constance Guisset zaczęła robić karierę projektantki, pracując tylko na własne nazwisko.

Constance Guisset uchodzi za osobę, która niczego się nie boi i wszystkiego gotowa jest spróbować; studiowała m.in. zarządzanie w Indiach, grała w drużynie piłki ręcznej, administrowała jedną z paryskich galerii, a nawet brała udział w kampanii wyborczej… japońskiego gubernatora w Tokio. Współpraca Guisset z Petite Friture zaczęła się właśnie od projektu lampy VERTIGO.

VERTIGO

Projektantka nazwała lampę – „kryjówką”. Jest jednocześnie eteryczna i graficzna. Adaptuje się zarówno do dużych, jak i do małych przestrzeni. Dzięki ultralekkiej konstrukcji z włókna szklanego, na którą naciągnięte są jedwabiste, poliuretanowe wstążki, VERTIGO fascynuje i ożywa przy delikatnym powiewie powietrza.

Dostępne są dwa rozmiary: większy ma 200×17 cm, mniejszy 140×15 cm. Mniejszą wersję trudno nazwać kompaktową bryłą.

Zazwyczaj oświetlenie o takim rozmiarze jest zbyt duże, aby dobrze wyglądały w mieszkaniu, potrzebują znacznie więcej przestrzeni.  W przypadku tej lampy sprawa wygląda inaczej właśnie dzięki lekkości formy, lekko narysowanej w powietrzu. Nie ma obawy, że przytłoczy całe wnętrze.

Lampa dostępna w 6 kolorach: czarnym, miedzianym, białym, zielonym, jasno różowym, jasno niebieskim. VERTIGO poddaje się ruchom powietrza i delikatnie porusza się pod sufitem, dając złudzenie bycia żywym organizmem. Idealnie pasuje do wnętrz w kamienicach, czy loftowych. Z drugiej jednak strony przy odpowiednim dobraniu mebli i dodatków bardzo dobrze będzie również wyglądała we wnętrzach minimalistycznych, czy nowoczesnych.

 

 

Źródło: Materiały ROOMS

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ