Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Paryski styl

Paryski styl

Spread the love

Do tego stylowego, przedwojennego wnętrza z wyczuciem wprowadzono współczesny design. Efektem są oryginalne zestawienia i klimat elegancji.

Paryskie mieszkanie z lat 20. ubiegłego wieku przeszło całkowitą modernizację. Właścicielom, parze trzydziestolatków, zależało jednak na zachowaniu tradycyjnych elementów. Oryginalny parkiet i listwy sufitowe po odnowieniu kontrastują z nowoczesnymi dodatkami. Wybór mebli nie jest przypadkowy. Centralne miejsce w salonie zajmuje designerski fotel oraz nowoczesne bujane krzesło. Aby rozświetlić i optycznie powiększyć przestrzeń, architekt zadecydował się na wprowadzenie luster i wielu elementów ze szkła.

Camille Hermand

Camille Hermand

Lustra w przedpokoju poszerzają dość wąskie przejście i odbijają światło dzienne z pokoju. Kuchnia została otwarta na pokój dzienny, dzięki czemu znajdujące się w nim podwójne, bardzo duże okna znakomicie doświetlają obydwa pomieszczenia.

Na środku jadalni postawiono stół, a wokół niego białe, plastikowe krzesła w stylu tych, które zaprojektowali Charles & Ray Eames. Dekoracyjne rozety na suficie doskonale podkreślają prostotę minimalistycznych lamp. W części kuchennej uwagę przykuwają charakterystyczne płytki ceramiczne w stylu retro oraz białe kafle ścienne.

Ścianę w jednym z pomieszczeń pomalowano w wielobarwne trójkąty. Padające na nią naturalne światło doskonale wydobywa i podkreśla jej kolory.

www.ideadomu.pl

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Źródło: Camille Hermand Architectures, www.camillearchitectures.com

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ