Home / Idea domu  / Panele z wiórów

Panele z wiórów

Spread the love

Panele z wiórów Baux rodzinnej, szwedzkiej firmy Träullit to jeden z ciekawszych materiałów przeznaczonych do wykańczania ściany. Ich kształt, kolorystyka i spośób mocowania dają wiele możliwości dekoracji.

Proste i pomysłowe panele z wiórów wytwarza się ze znanych od dawna naturalnych produktów – wełny drzewnej (ze świerku), cementu i wody. Są więc przyjazne dla środowiska. Co więcej taka kombinacja sprawia, że nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim  wytrzymałe, izolują termicznie, znakomicie pochłaniają dźwięk oraz są odporne na wilgoć (nie gniją i nie rozwija się na nich pleśń). Mają bardzo dużą zdolność regulowania poziomu wilgotności względnej w powietrzu. Ich struktura pozwala na absorbowanie wilgoci, gdy w powietrzu jest jej nadmiar i oddawanie, gdy jest zbyt mało.

Panele z wiórów tworzą jedną kolekcję Baux Träullit. W jej składzie znalazły się elementy w pięciu zestawach kolorystycznych – niebo-morze, chmury, zachód słońca, powietrze-góry i drewno – w sześciu kształtach – koło, trójkąt prostokątny, kwadrat, prostokąt, równoległobok i sześciokąt foremny. W każdym z nich są panele w dwóch modułowych wymianach, które łatwo ze sobą zestawić przy tworzeniu dekoracji.

Zaletą tych paneli jest również sposób ich montażu. Od spodu każdego z elementów zamocowane są magnesy, a do ściany przytwierdza się metalową, perforowaną blachę. Dzięki temu aranżacje można w dowolnej chwili zmienić. Oczywiście panele można montować także na klej. Taka okładzina nie jest obciążeniem dla ściany. Panele ważą około 14 kg /m2.

Źródło: Baux Traulit

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ