Home / Instalacje  / Oryginalne grzejniki

Oryginalne grzejniki

Spread the love

Forma, materiał i technologia – to trzy podstawowe składniki twórczych inspiracji w projektowaniu grzejników. Mądry design nie składa się bowiem tylko z aspektu wizualnego, ale także z jakości, ergonomii, kreatywnych rozwiązań.

Jaga

Jaga

Firma Jaga jako jedna z pierwszych producentów grzejników na świecie zaczęła eksperymentować z formą grzejnika dodając do aspektu użytkowego walor estetyczny.

Grzejniki z gładkim panelem, grzejniki pionowe, grzejniki o niestandardowych kształtach (Heatwave-ornament) – to tylko kilka przykładów pionierskich projektów firmy Jaga, które wyznaczyły nowe trendy we wzornictwie urządzeń grzewczych.
Grzejniki Jaga (model Linea Plus) jako pierwsze na świecie otrzymały nagrodę za design. Jako jedne z nielicznych pełnią rolę eksponatów w muzeach, galeriach sztuki i domach pokazowych, opisywane są w książkach oraz publikacjach z dziedziny designu. Wyjątkowość tych grzejników tkwi w kreatywności, projektowej odwadze oraz twórczych źródłach inspiracji, z których największym jest natura. Wiele form kluczowych grzejników ma swoje inspiracyjne korzenie w przyrodzie, w otaczającym nas środowisku. Słońce, pierwotne źródło ciepła, dało kształt serii Iguana. Kratki Pebbles do grzejników kanałowych wyglądają jak fragment kamienistej plaży pełnej wyszlifowanych przez wodę otoczaków. Grzejnik Heatwave pnie się po ścianie niczym dzikie pnącze, a cudownie ciepła, gładka tafla kamiennego Geo wydaje się być złożona z drobinek złotego piasku. Przyroda jest dla projektantów firmy Jaga niewyczerpanym źródłem rozwiązań i wzorów, które pozwalają tworzyć nową, lepszą jakość wzornictwa grzejników.

Jaga

Jaga

Kolejnych inspiracji dostarcza materiał. Firma szybko odeszła od stosowania wyłącznie lakierowanej blachy stalowej. Już w latach 90. sięgnęła po drewno oraz kamień (modele Knockonwood i Geo), by kilka lat później do galerii stosowanych przez siebie materiałów dołączyć aluminium, konglomerat, MDF, a nawet ekologiczną soję pochodzącą z recyklingu (materiał kirei, z którego wykonany jest front grzejnika Vertiga Kirei).

Motorem do poszukiwań nowych materiałów są dla producenta nie tylko aspekty estetyczne, ale również ekologiczne. Celem jest jak najmniejsze zużycie materiałów w procesie produkcyjnym oraz jak największe poddanie produktu recyklingowi po zakończeniu eksploatacji. Poszanowanie środowiska i troska o przyszłość jest podstawą filozofii przy tworzeniu grzejników, a naturalne materiały wykorzystywane do produkcji pozyskiwane są z szacunkiem (drewno z certyfikatem FSC).

Oryginalną formę i niestandardowy materiał uzupełnia to, co najważniejsze w grzejniku – najwyższej klasy technologia grzewcza. To właśnie ona jest esencją grzejników Jaga – grzejników, które wyznaczają rynkowe trendy i inspirują swoich użytkowników. Jak wynika z badań porównawczych technologia małej pojemności wodnej (Low-H2O) opracowana blisko 50 lat temu wciąż jest najbardziej efektywnym i ekonomicznym systemem grzewczym na rynku. Technologiczne poszukiwania Jagi zmierzają w kierunku podniesienia efektywności grzejników, ale również oszczędności i ekologii.

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ