Home / Instalacje  / Ogrzewacze pomieszczeń STIEBEL ELTRON, które walczą ze smogiem

Ogrzewacze pomieszczeń STIEBEL ELTRON, które walczą ze smogiem

Spread the love

STIEBEL ELTRON wśród swoich nowości produktowych na 2018 rok uwzględnił tak bardzo ważny problem walki z epidemią smogu w naszych miastach. Do pokoju gościnnego, warsztatu czy łazienki: STIEBEL ELTRON prezentuje nową grupę bezpośrednich ogrzewaczy pomieszczeń. Wszystkie urządzenia spełniają wymogi Ministerstwa Rozwoju obowiązujące od 1 stycznia br.

Walka ze smogiem szczególnie w dużych miastach jest ogromnie ważna. To problem, któremu STIEBEL ELTRON postanowił również stawić czoła. Jeżeli na zewnątrz stężenie pyłu PM10 (czyli cząsteczek mieszaniny substancji toksycznych zawieszonych w powietrzu) wynosi 300 ug/m3 oznacza to, że w domu możemy mieć go nawet 150 ug/m3. Pamiętajmy, iż jest to dawka jak najbardziej szkodliwa. Według Światowej Organizacja Zdrowia stężenia pyłów PM10 nie powinny przekraczać w ciągu doby 50 μg/m3. 1 sierpnia 2017 r. Minister Rozwoju wydał rozporządzenie w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Określa ono wymagania dla wprowadzanych do obrotu i użytkowania kotłów o mocy cieplnej nie większej niż 500 kW – a więc kotłów ogrzewających głównie domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne i budynki publiczne. Ponadto rozporządzenie zakazuje stosowania w konstrukcji kotłów rusztów awaryjnych, dzięki czemu ogranicza możliwości spalania śmieci w kotłach automatycznych. Od 1 lipca 2018 r. w Polsce będzie zabroniona sprzedaż kotłów, które nie spełniają tych wymagań. 

STIEBEL ELTRON wprowadzając na rynek nową grupę pieców akumulacyjnych, zadbał także
o wszelkie nowo obowiązujące zasady ERP (Dyrektywa ekowzornictwa ErP 2009/125/WE dotycząca klasy efektywności energetycznej wprowadzona nie dalej jak od 01.01.2018 r.). Zachowując najwyższe standardy i wymogi pamiętano oczywiście przede wszystkim o finalnym użytkowniku urządzeń. Dlatego wszystkie nowe produkty są przede wszystkim proste w obsłudze, gdyż za pomocą zintegrowanego
z wyświetlaczem LCD panelu, można ustawić automatyczne włączanie i wyłączanie, a programator jest bardzo czytelny i bardzo prosty w obsłudze.

Konwektor STIEBEL ELTRON CON Premium przeznaczony jest głównie do gospodarstw domowych lub biur. Ogrzewanie pomieszczeń odbywa się tutaj na zasadzie konwekcji powietrza. CNS Trend z kolei stosowany jest głównie jako ogrzewanie przejściowe lub dogrzewanie bezpośrednie pomieszczeń salonu, łazienki, przedpokoju w gospodarstwach domowym lub pomieszczeniach biurowych. Niewielkie gabaryty i płaska obudowa to jego główne cechy widoczne gołym okiem. CK Premium i CK Trend LCD stosuje się głównie do ogrzewania w krótkim czasie jako przejściowe lub docelowe, pomieszczeń w gospodarstwach domowym lub biurach. Ogrzane powietrze jest wydmuchiwane przez otwór wylotu powietrza z przodu urządzenia.

Tych kilka typów pieców różni się od siebie w zależności od zaawansowania konstrukcji. Nie mniej jednak wszystkie je charakteryzuje nowoczesne wzornictwo, które doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Ogrzewacze, w zależności od typu, wyposażone mogą być w sterowany elektronicznie konwektor i regulator tygodniowy. Na panelu obsługowym istnieje możliwość nastawy temperatury pokojowej w zakresie +5°C do +30°C, z dokładnością co do 0,5 st. C. Regulator posiada 2 wstępnie zaprogramowane tryby pracy i 1 tryb do programowania indywidualnego. Ponadto ogrzewacze posiadają oddzielnie programowalne tryby pracy, w tym tryb pracy cichej, i funkcję wykrywania otwartego okna.

Produkty firmy STIEBEL ELTRON to synonim wysokiej jakości. Nowoczesna linia pieców akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem jest przeznaczona nie tylko do gospodarstw domowych, ale i biur, zapewniając optymalny komfort użytkowania w każdym pomieszczeniu. Koszty inwestycyjne zwracają się z kolei bardzo szybko poprzez niskie koszty eksploatacyjne.

 

 

 

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ