Home / Budowa  / Ogród w lipcu

Ogród w lipcu

Spread the love

Ogród w lipcu – lato w pełni. Kwiaty balkonowe pysznią się całą swą okazałością. W sadzie dojrzewają owoce. Na krzewach pełno soczystych porzeczek, agrestu i borówek. Rozpoczął się czas ucztowania.

Lipiec w ogrodzie to czas obfitości, pięknych kolorów, ale i czas ciężkiej pracy: plewienia, zasilania, przycinania oraz zbioru owoców.

Usuwamy zwiędłe kwiatostany

Należy usuwać zwiędłe kwiatostany. Dotyczy to zarówno krzewów jak i bylin. Dzięki temu rośliny lepiej rosną, krzewią się, a uschnięte kwiaty nie szpecą roślin.

Zasilamy rośliny

W lipcu należy ponownie zasilić rośliny w ogrodzie, aby dobrze rosły, były ładnie wybarwione i obficie kwitły. Natomiast te w skrzynkach zasilamy raz w tygodniu.  Trawnik w połowie lipca powinien zostać zasilony nawozem zawierającym azot. W dalszym ciągu regularnie przycinamy go i podlewamy.

Zwalczamy szkodniki i choroby

Mszyce to zmora ogrodników. Jak tylko zaczną się pojawiać na młodych pędach roślin, należy wykonać oprysk przeciwko mszycom. Szczególnie na nie narażone są róże. W lipcu rośliny mogą być także atakowane przez grzyby (przed którymi również należy wykonać oprysk).

Fot. Fiskars

Źródło: M.Ćwikła, www.vivadom.pl

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ