Home / Budowa  / Drzwi i bramy garażowe  / Obrotowe drzwi wewnętrzne

Obrotowe drzwi wewnętrzne

Spread the love

Przyzwyczailiśmy się do tego, że drzwi wewnętrzne albo się rozwierają, albo przesuwają w jedną stronę. A gdyby tak drzwi mogły się otwierać we dwie strony?

Drzwi wewnętrzne Anyway Pivot Doors nie są typowe. Owszem, mają takie same zadanie jak każde drzwi wewnętrzne, ale jednocześnie są elegancką przegrodą. Ich wyrafinowana konstrukcja pozwala na szeroką gamę zastosowań.

Anyway Doors

Anyway Doors

Te drzwi wewnętrzne mają zawiasy zintegrowane z ościeżnicą i umieszczone nie z jednego z boków, lecz umieszczone w jej dolnej części centralnie lub w 1/3 szerokości otworu drzwiowego. Takie rozwiązanie pozwala otworzyć skrzydło drzwiowe przez obrócenie go o 360° nawet nieskończenie wiele razy. Każdy model takich drzwi jest wyposażony w mechaniczny, samozamykający system. Sprawia on, że drzwi wewnętrzne otwierają się w obu kierunkach lekko i bezszelestnie, mimo dość sporego ciężaru skrzydła (do 150 kg). Dodatkowo można zainstalować w nich blokadę obrotu 90° lub 180°.

Dużą zaletą tych drzwi wewnętrznych jest osadzenie dolnej części ościeżnicy ze stali nierdzewnej w warstwach podłogi i mocowane do niej za pomocą śrub wymagających otworów o głębokości jedynie 35 mm. Dlatego mogą być one montowane z niezależnie od konstrukcji podłogi, nawet z umieszczonym w niej ogrzewaniem. Po założeniu skrzydła, obrotowe zawiasy są praktycznie niewidoczne.

Anyway Doors

Anyway Doors

To rozwiązanie umożliwia wykonanie drzwi zarówno jednoskrzydłowych, jaki i dwuskrzydłowych. Same skrzydła drzwiowe mogą być wykonane jako pełne i ze szkła – przezroczystego, matowego, kolorowego, trawionego – oprawionego w aluminiową ramę. W standardzie wbudowane w skrzydła wbudowane są otwory wentylacyjne, co jest niezwykle ważne w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki.
Źródło: Anyway Doors

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ