Home / Buduj z IDEĄ  / Porady Viessmann  / Nowy program „Ciepło z zimna”

Nowy program „Ciepło z zimna”

Spread the love

Decydując się na zakup pompy ciepła typu Split objętej programem „Ciepło z zimna” kupujący może liczyć na profesjonalne doradztwo oraz montaż. Dodatkowo w standardzie, wraz z promocyjnymi urządzeniami, Viessmann zapewnia moduł Vitoconnect 100 OPTO1, umożliwiający nadzór i sterowanie nad instalacją grzewczą poprzez aplikację na urządzenia mobilne. Promocja trwa do końca czerwca 2018 roku.

Program promocyjny przygotowany przez firmę Viessmann to wiele korzyści dla wszystkich, którzy poszukują sprawdzonych rozwiązań zarówno do nowych, jak i do modernizowanych instalacji grzewczych. Wybierając pompę ciepła objętą programem „Ciepło z zimna” w cenie urządzenia kupujący otrzymuje profesjonalne doradztwo, montaż jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej, a także uruchomienie przez profesjonalny serwis. Dodatkowe korzyści oferowane przez Viessmann to niskie koszty eksploatacji oferowanych urządzeń, komfort użytkowania – pompa ciepła pracuje nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -20°C. Ponadto kupując jedno z dwóch urządzeń objętych promocją możemy znacznie zaoszczędzić, ponieważ Viessmann za oferowany pakiet gwarantuje obniżony podatek VAT – z 23% do zaledwie 8%.

Sprzedaż, montaż oraz uruchomienie pomp ciepła prowadzą wybrane Firmy Partnerskie Viessmann biorące udział w programie „Ciepło z zimna”. Warunkiem uzyskania promocyjnych cen jest wypełnienie formularza dostępnego na oficjalnej stronie internetowej programu. Oferta, obejmująca pompy ciepła powietrze-woda typu Split: Vitocal 100-S i 200-S, ważna jest do końca czerwca 2018 roku.

Zaletą powyższych rozwiązań jest szeroki wybór modeli o mocy od 4 do 16 kW, dzięki czemu dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb nie stanowi większego problemu. Pompy ciepła z funkcją chłodzenia pomieszczeń (wersje -AC) sprawiają, że odpada konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup i montaż klimatyzacji. Z kolei wysoki współczynnik COP (aż do 5,0 dla A7/W 35) wpływa na niskie koszty eksploatacji. Wysoką sprawność przy obciążeniach częściowych zapewnia regulacja mocy poprzez inwerter DC.

Oferowany w standardzie regulator Vitotronic wraz z modułem Vitoconnect 100, pozwalający na zdalne zarządzanie instalacją grzewczą poprzez aplikację mobilną ViCare, wpływa na wysoki komfort obsługi.

VITOCAL 100-S

Viessmann

Składająca się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej – pompa ciepła powietrze-woda typu Split Vitocal 100-S oferowana jest w wersji ze zintegrowaną funkcją chłodzenia pomieszczeń (wersja -AC) lub ze zintegrowaną grzałką elektryczną (wersja -E). Jednostka znajdująca się na zewnątrz pobiera przez parownik ciepło z atmosfery do czynnika chłodniczego, który następnie w sprężarce zostaje doprowadzony do potrzebnego poziomu temperaturowego. Gorący czynnik chłodniczy przewodem transportowany jest do jednostki wewnętrznej i tam w skraplaczu oddaje ciepło do instalacji grzewczej. Jednostka wewnętrzna fabrycznie jest już wyposażona w elementy układu hydraulicznego: trójdrożny zawór przełączający, pompę obiegową i regulator pompy ciepła.

Maksymalna moc grzewcza pompy Vitocal 100-S wg EN 14511 (A7/W35°C, DT 5 K) wynosi od 8,4 do 16,7 kW. Klasa efektywności energetycznej: A+  Cena brutto już od 17 855 zł.

VITOCAL 200-S

Viessmann

Wyróżniająca się najcichszą, spośród dostępnych na rynku urządzeń, pracą jednostki zewnętrznej pompa typu Split

Vitocal 200-S to rozwiązanie doskonale spełniające swe funkcje w instalacjach nowych i modernizowanych. Może zostać wykorzystana do budowy systemu grzewczego, ale także w instalacjach grzewczo-chłodzących. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom: sprężarce Scroll z regulacją obrotów, asymetrycznemu płytowemu wymiennikowi ciepła oraz specjalnie zaprojektowanym wentylatorom pompa zapewnia wysoką efektywność COP: do nawet 5,0 przy A7/W35. Maksymalna moc grzewcza urządzenia wynosi od 5,7 do 14,7 kW wg EN 14511 (A7/W35°C, DT 5 K). Pompa Vitocal 200-S oferowana jest w wersji ze zintegrowaną funkcją chłodzenia pomieszczeń (wersja -AC) lub ze zintegrowaną grzałką elektryczną (wersja -E). Vitocal 100-S może być zasilana prądem jednofazowym (wersja -M) lub trójfazowym. Klasa efektywności energetycznej: A++. Cena brutto już od 19 808 zł.

Źródło: Viessmann Sp. z o.o.

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ