Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Nowoczesny projekt domu w stylu skandynawskim

Nowoczesny projekt domu w stylu skandynawskim

Spread the love

W projekcie tego domu architekci połączyli ponadczasową elegancję z funkcjonalnością i komfortem. Ten nowoczesny projekt domu w stylu skandynawskim, to  dom przestronny i niezwykle wygodny. Tak samo jak każdy dom skandynawski.

Jest to parterowy dom o bogatym programie funkcjonalnym rozmieszczonym na 211 m2. Wejście do niego znajduje się od zachodu. Z przedsionka przechodzi się bezpośrednio do strefy dziennej o dość sporej powierzchni –  ponad 100 m2. Na tę strefę składa się przestronna kuchnia z wyspą, salon oraz aneks do ćwiczeń.

W części wschodniej domu znajdują się dwie sypialnie oraz pokój gościnny i łazienka, w części północnej przestronna, doświetlona garderoba, pralnia oraz – najbliżej wejścia – toaleta. Strefa komunikacji została oddzielona od salonu, przy pomocy zabudowy z ekspozycją pamiątek, dzięki temu z części dziennej domu w każdą stronę rozpościera się ciekawy widok.

MIDI Architekci

MIDI Architekci

Część dzienna otwiera się na ogród, jej przedłużeniem jest zadaszony „salon” w ogrodzie wyposażony w kominek zewnętrzny. Zadaszona część ogrodu ma bardzo zaciszny charakter dzięki osłonięciu drewnianą pergolą od strony zachodniej. Dzięki pergoli, pomimo bardzo dużych przeszkleń od strony południowej, dom nie przegrzewa się w okresie letnim.

Przedłużeniem pergoli jest zadaszenie nad wejściem do domu, garaż i brama garażowa są wykończone tym samym drewnem co pergola: w ten sposób powstał efekt przenikania się dwóch brył o kontrastowym wykończeniu z drewna i grafitowej cegły. Minimalistyczne detale podkreśliły wyrazistą estetykę domu.

Dla przyszłych właścicieli niezwykle istotne jest to, że dom jest energooszczędny. Rocznie do jego ogrzewania będzie potrzeba zaledwie 21 kWh/m2.

nowoczesny_dom_skandynawski_midi_architekci

 

 

MIDI Architekci

MIDI Architekci          

Źródło: MIDI Architekci Alicja Król, Piotr Karaś, Maja Smulska, www.midi-architekci.pl

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ