Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Nowoczesny projekt domu dla rodziny 2+2

Nowoczesny projekt domu dla rodziny 2+2

Spread the love

Nowoczesny projekt domu powstał dla rodziny 2+2. Duże okna w strefie dziennej nadają wnętrzu przestronności a elewacji nowoczesności. Elewację domu zaprojektowano z płyt betonowych w połączeniu z drewnem elewacyjnym. Płyty betonowe z powodzeniem można zastąpić tynkiem strukturalnym imitującym beton. Dach z dachówki w kolorze grafitowym doskonale współgra z betonem. Widoczne po lewej stronie okna przynależne do jadalni i salonu skierowane są na wschód oraz południe. Duże okna z parapetem na wysokości 45cm pozwalają na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza.

Arch.Magdalena Kidoń

Bryła domu jest zwarta i kompaktowa. Elewacja frontowa skierowana na wschód wykończona w kolorze szarym  połączonym z drewnem elewacyjnym. W bryłę garażu wkomponowano garaż dwustanowiskowy z bramą o szer. 5,00m.  Obok znajdują się drzwi wejściowe z dwoma naświetlami po obu stronach. Wyższe okno, częściowo przysłonięte żaluzjami zewnętrznymi przynależy do klatki schodowej. Po lewej stronie znajdują się okna od kuchni i jadalni. Poddasze doświetlają okna połaciowe przynależne do łazienki i garderoby.

Elewacja północna domu została wykończona białym tynkiem z drewnianymi aplikacjami. Drewniana, ażurowa balustrada oraz aplikacja drewniana w szczycie dachu nadają elewacji nowoczesnego i lekkiego wyglądu. Na poddaszu od strony północnej zaprojektowano pralnię oraz pokój wspólny (tzw pokój „gier”).

Arch.Magdalena Kidoń

Taras przynależny bezpośrednio do pralni oraz do pomieszczenia o funkcji rekreacyjnej co czyni go nie tylko atrakcyjnym ale i funkcjonalnym. Na parterze , pod tarasem zaprojektowano garaż i pomieszczenie techniczne – doświetlone wysokimi, wąskimi oknami.

Od strony zachodniej i południowej zaprojektowano najważniejsze pomieszczenia w domu: na parterze jest to strefa dzienna (salon z jadalnią) oraz gabinet dla Właściciela domu. Na poddaszu zaprojektowano pokoje dziecięce i sypialnię główną. Jeden pokój dziecięcy zaprojektowano z jaskółką dzięki czemu pomieszczenie będzie jasne i użytkowe. Od strony południowej na poddaszu znajdują się  dwie sypialnie, jednak okna przesłonięto drewnianymi żaluzjami ze względu na nadmierne zagrzewanie się pomieszczeń. Żaluzje drewniane są na tyle ażurowe , że nie powodują nadmiernego ograniczenia dostępu światła. Na parterze umiejscowiono wyjście z salonu bezpośrednio na zachodni taras.

Arch.Magdalena Kidoń

Od strony południowej znajduje się salon i jadalnia. Duże okna sprawią, że wnętrze jest bardzo jasne i atrakcyjne. Okno z niższym parapetem na wysokości 45cm powoduje, że będzie można delektować się widokiem. Proste zabiegi sprawiają, że projekt jest indywidualny i oryginalny. Prosty kształt elewacji podkreślony został przez betonowe i drewniane wykończenie.

Arch.Magdalena Kidoń

Źródło: Architekt Magdalena Kidoń, www.architekt-krakow.eu

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ