Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Nowoczesny dom wiejski Greenhouse

Nowoczesny dom wiejski Greenhouse

Karina Wiciak we współpracy ze studiem Wamhouse zaprojektowała nowoczesny dom wiejski „Greenhouse” inspirowany tradycyjnymi polskimi wioskami. Dom zaprojektowano z poczuciem humoru, jako lekki pastisz, dlatego prawie wszystkie ściany a także kominy są pochylone. Znajdziemy tu także atrapę drewnianych drzwi i okien oraz buszujące w ogrodzie betonowe świnie (zamiast krasnali ogrodowych).

Inspiracją dla autorów były stare, „walące” się ruiny stodół, które nadają się już tylko do rozbiórki. Nazwa domu „Greenhouse” odnosi się do pokrytych trawą elementów architektury, takich jak dach czy taras ze schodami.

Według autora architektura i projektowanie nie powinny być traktowane zbyt poważnie, a projektowanie powinno być przede wszystkim zabawą. Jednak ten dom nadal spełnia wszystkie wymagania i potrzeby domu wakacyjnego. Powierzchnia użytkowa tego domu wynosi prawie 180 m2.

W środku znajduje się kuchnia z małą jadalnią i wyjściem na trawiasty taras. Na parterze znajduje się również mała garderoba, łazienka oraz salon z dużą i wysoką jadalnią w oranżerii, z wielkimi przesuwanymi drzwiami.

Na piętrze, a właściwie na antresoli znajduje się sypialnia i mała biblioteka, a także dodatkowa łazienka. Pomimo stosunkowo dużej powierzchni, jest tam tylko kilka pomieszczeń, ponieważ główną zaletą tego wakacyjnego domu ma być otwarta przestrzeń.

Wamhouse/ Karina Wiciak
Wamhouse/ Karina Wiciak
Wamhouse/ Karina Wiciak
Wamhouse/ Karina Wiciak
Wamhouse/ Karina Wiciak
Wamhouse/ Karina Wiciak

Źródło:

https://www.instagram.com/wamhouse/?hl=pl

https://www.instagram.com/karina_wiciak/?hl=pl

https://www.wamhouse.com/

biuro@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • Sebastiaan 26 sierpnia 2019

    A jak kosić trawę na budynku?

DODAJ KOMENTARZ