Home / Realizacje domów  / Domy z dachem dwuspadowym  / Nowoczesny dom

Nowoczesny dom

Spread the love

W 2007 roku właściciele domów natknęli się na idealną nieruchomość w idealnym „zakątku” położonym na południe od rezerwatu górskiego i na północ od centrum Phoenix.

Nieruchomość znajdowała się mniej niż milę od pustyni i dwie od rezerwatu Dreamy Draw Mountain, idealnego miejsca do zwiedzania. Był tylko jeden problem – dom. Od dnia, w którym się wprowadzili, ich celem była przebudowa domu, aby pasował do ich stylu życia – nowoczesny, ale ciepły, funkcjonalny, a jednocześnie oryginalny, minimalistyczny, ale zachęcający. Wiedzieli, że mając odpowiedni dom, taki, który kochają tak samo jak sąsiedztwo, w końcu uczynią go swoim domem na wiele lat. Właściciele domów twierdzą, że „Musieliśmy tylko znaleźć odpowiedniego partnera z wizją…Znaleźliśmy ich ”. Po dziesięciu latach życia poniżej swoich możliwości i przetrwania wielkiej recesji, oszczędzając każdy grosz, właściciele domów zwrócili się do The Ranch Mine ze skromnym budżetem i wielkimi marzeniami.

Projekt: Ranch Mine; Foto: Roehner + Rayan

Koncepcyjnie projekt jest trójstronnym dziedzińcem otaczającym basen. Aby zaoszczędzić pieniądze, ponownie wykorzystano fundamenty pierwotnego domu, a przestrzeń przeprojektowano tak, aby pasowała do sypialni, w tym do głównego apartamentu, którego wcześniej brakowało. Dodano nową, dwuspadową bryłę z wysokimi sufitami, aby podziwiać widok na góry i zapewnić otwartą, wewnętrzną i zewnętrzną wielką salę z perforowaną metalową osłoną patio, aby ułatwić przejście od mocnej, nasłonecznionej powierzchni zewnętrznej do wnętrza. Wysoki dach zapewnia dodatkowy cień na dziedziniec przed intensywnym popołudniowym słońcem. Garaż na 2 samochody i warsztat zostały następnie schowane za domem, uzupełniając trójstronny dziedziniec. Nazwa domu pochodzi od falistego metalu, który otacza szczytową bryłę, przypominając plisowaną zewnętrzną stronę kaktusa. Dwuspadowe wejście ma wzorzysty, drewniany ekran przeciwdeszczowy, który przypomina rozwidlone żebra kaktusa, podczas gdy wgłębienie przypomina jego but, dziury w gigantycznych kaktusach, które wiele zwierząt pustynnych używa jako swoich domów. We wgłębieniu zakamuflowane drzwi zapewniają bezpośrednie wejście do apartamentu gościnnego.

We wnętrzu klienci chcieli „nowoczesności z połowy wieku połączonej z wpływami industrialnymi z domieszką nowoczesnego europejskiego sprzętu i designu”. Aby spełnić tę prośbę, sprzęt, osprzęt i urządzenia zostały wybrane ze względu na ich  europejski design, a wykończenia, takie jak szafka z orzecha, oświetlenie akcentujące i meble, dodały trochę stylu z połowy wieku. Betonowe posadzki, blat ze stali nierdzewnej w kuchni i perforowana stalowa osłona tarasu wpisały się w industrialną estetykę.

Projekt: Ranch Mine

Foto: Roehner + Rayan

Projekt: Ranch Mine; Foto: Roehner + Rayan
Projekt: Ranch Mine; Foto: Roehner + Rayan
Projekt: Ranch Mine; Foto: Roehner + Rayan
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ