Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Nowoczesny bliźniak

Nowoczesny bliźniak

Spread the love

Zaprojektowany i budowany przez pracownię  Kluj Architekci “Dom podwójny” ma być alternatywą dla wszechobecnej, słabej jakościowo, niskobudżetowej zabudowy deweloperskiej. Obiekt przeznaczony jest dla bardziej wymagającego klienta, który ceni sobie jakość oraz estetykę.

Budynek, chociaż w swoim układzie funkcjonalnym stanowi tradycyjny układ (parter to strefa dzienna, a piętro nocna), jest obiektem nietypowym. To co wyróżnia go spośród innych domów dwu-lokalowych to charakterystyczna bryła powstała poprzez odsunięcie od siebie stref nocnych poszczególnych mieszkań. Zabieg taki zapewnienia, tak ważny w tej części domu, komfort akustyczny. Nadaje on również budynkowi indywidualny wygląd sprawiający wrażenie, iż dom jest podwójny. Całości dopełniają charakterystyczne zadaszenia strefy wejściowej oraz ogrodowej chroniące użytkowników przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń latem oraz przed deszczem w pochmurne dni. Zadaszenie strefy wypoczynkowej dodatkowo zapewnia poczucie intymności podczas odpoczynku na tarasie.

Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby można było w prosty sposób dostosować go do własnych, indywidualnych potrzeb. Pokój na parterze można zaadaptować na garaż, istnieje możliwość dołożenia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacji), a jeżeli przyszli mieszkańcy zechcą powiększyć strefę ogrodową to po zainstalowaniu na dachu nad parterem balustrad uzyskają dodatkowe duże tarasy.

Powierzchnia użytkowa: 272,64 m2

Architektura: Piotr Kluj, Marta Borzeszkowska, Eliza Marciniak

Źródło: Kluj Architekci  https://www.klujarchitekci.pl/

nowoczesny blizniak

Kluj Architekci

nowoczesny blizniak

Kluj Architekci

nowoczesny blizniak

Kluj Architekci

Nowoczesny blizniak

Kluj Architekci

Nowoczesny blizniak

Kluj Architekci

 

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ