Home / Budowa  / Nowoczesne systemy rynnowe od Galeco – rynny kwadratowe i rynny ukryte

Nowoczesne systemy rynnowe od Galeco – rynny kwadratowe i rynny ukryte

Spread the love

Era tradycyjnych, wszystkim znanych rynien półokrągłych, już dawno minęła. Teraz trendem w dziedzinie odwodnienia dachów jest minimalizm i geometria. Modę tę wykreował polski producent systemów rynnowych – firma Galeco, która w swojej ofercie posiada nowoczesne rynny i rury spustowe o przekroju kwadratu. Takie rozwiązania na miarę budownictwa XXI w. podkreślają indywidualizm domów bezokapowych i wyjątkowość budynków, których wyróżnikiem są dachy płaskie.

Firma Galeco jest niekwestionowanym liderem na rynku rozwiązań przeznaczonych do odprowadzania wody deszczowej. Od niedawna w asortymencie tego producenta znaleźć można nowoczesne rynny kwadratowe, wykonane zarówno z PVC, jak i ze stali. W krótkim czasie produkty te znalazły rzeszę swoich zwolenników, którzy docenili ich nowatorską i oryginalną formę, a także zwiększoną wydajność i zaskakującą trwałość.

 

Systemy rynnowe do kwadratu

Galeco

 

Rynny kwadratowe, zarówno Galeco STAL2, jak i Galeco PVC2 – to prawdziwa rewolucja w dziedzinie odwodnienia dachów. Elementy tego rodzaju orynnowania cechuje kwadratowy przekrój rynien i rur spustowych, co nadaje budynkowi niezwykle nowoczesny charakter. Dodatkowo istnieje możliwość przesłonięcia poziomu rynnowego maskownicą podsufitkową, co zapewnia jednolite i gładkie wykończenie okapu domu. Dzięki temu żaden z elementów wykończeniowych nie zaburza harmonii prostej bryły. Maskownica Galeco została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić szybki montaż podbitki dachowej, która nie tylko stanowi estetyczne wykończenie dachu, ale przede wszystkim zabezpiecza więźbę przed szkodnikami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zbliżone kształtem rynny kwadratowe pvc i stalowe, posiadają odmienne właściwości, zależne od materiału z jakiego zostały wykonane. Rynny ze stali są niezwykle odporne na skrajne temperatury, natomiast rynny PVC cechuje większa odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy uderzenia.

 

Galeco

 

Rynna ukryta, czyli system niewidoczny dla oczu

Na nowoczesnych budynkach coraz częściej spotkać można dachy płaskie – o zerowym lub kilkustopniowym spadku. Niejednokrotnie pełnią one dodatkową funkcję tarasu lub niecodziennego ogrodu i zazieleniają przestrzeń miejską. Ten typ budynków wymaga specjalnego systemu odwadniania, który również znaleźć można w asortymencie Galeco. Oferta obejmuje aż 12 zestawów, w których skład wchodzą trzy główne elementy: wpusty dachowe, rury kanalizacyjne oraz specjalne adaptery. Dzięki tym ostatnim, system można intuicyjnie łączyć z rynnami kwadratowymi Galeco STAL2 i ukrytymi pod elewacją Galeco BEZOKAPOWY.

 

Galeco

 

Galeco DACHY PŁASKIE to prawdziwa innowacja na rynku również ze względu na swój modułowy charakter. Zaprojektowane przez Galeco gotowe sety są gwarantem właściwego dopasowania poszczególnych komponentów, a co za tym idzie – minimalizują do zera ryzyko przeciekania i zapewniają całkowitą szczelność całego systemu odprowadzania wody deszczowej.

 

Galeco

 

Innym, świeżym trendem w dzisiejszym budownictwie są tzw. „domy w typie stodoły”, czyli domy bezokapowe.

 

Galeco

 

Z myślą o projektach tego typu powstał system Galeco BEZOKAPOWY, przy wykorzystaniu którego rynny i rury spustowe zostają ukryte w warstwie ociepleniowej budynku i tym samym stają się niewidoczne dla oka. System BEZOKAPOWY stanowi połączenie trzech rodzajów materiałów: luxocynku, PVC-U oraz stali, co gwarantuje ochronę przed korozją, a zastosowanie łączników dylatacyjnych i uszczelek zapewnia stuprocentową szczelność.

Nowoczesne rynny przyjmują dziś kształt kwadratu, wpisując się tym samym w trend geometryczności i minimalizmu, który króluje w architekturze. Natomiast koncepcja zamaskowania całego systemu rynnowego w warstwie ociepleniowej świadczy o innowacyjnym podejściu Galeco do projektowania budynków  i wrażliwości na nieoczywiste potrzeby rynkowe.

Źródło: Materiały Galeco

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • budowniczy 23 sierpnia 2018

    cenny i pomocny artykuł w budowaniu i planowaniu budowy domu

DODAJ KOMENTARZ