Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Nowoczesna oaza spokoju

Nowoczesna oaza spokoju

Tekst: Dorota Łaski-Hamerlak. Zdjęcia : Roksana Romańska
nowoczesna stodoła
Spread the love

W spokojnej dzielnicy, na dawnych terenach rolniczych, przeważają łąki oraz drzewa. W tak sielską scenerię idealnie wpisał się najnowszy projekt pracowni Magic Interior Design prowadzonej przez Magdalenę Dzierzon. Nowoczesna stodoła w Katowicach, która tu powstała należy do młodego małżeństwa graficzki i programisty, pracujących głównie z domu, oraz ceniących sobie bliskość natury, oraz spokój.

Podczas projektowania na 240 m kw. postawiono na neutralną paletę kolorów łączącą biel, szarość i złamaną czerń z akcentami z drewna i mikrocementu. Jedynym odstępstwem są tu lampy w kolorze miedzi, choć i one zostały przemyślane tak, aby współgrały z kolorem elewacji.

nowoczesna stodoła

Nowoczesna stodoła w Katowicach

Wchodząc do domu znajdujemy się w małym holu, z którego przechodzimy do korytarza skąd rozciąga się otwarta przestrzeń dzienna, zajmująca większość parteru. Okna są tu wysokie i rozległe, przez co zapewniają mieszkańcom bliski kontakt z naturą niemal z każdej części domu. Zimową porą niewątpliwym atutem tej przestrzeni będzie także kominek.

– Właściciele domu bardzo lubią gotować dlatego postanowiliśmy zamontować dużą wyspę, która od strony kuchni mieści sporo szafek, a od strony salonu chowa w sobie dodatkowy barek – zdradza projektantka

Minimalistyczną klatka schodową przechodzimy na pierwsze piętro. Mikrocement na posadzce i schodach sprawia, że zmiana poziomów zachodzi płynnie a całość domu jest wizualnie spójna. Na tym poziomie kolorystyka przechodzi w chłodniejszą tonację. Swoje miejsce znalazł tu gabinet oraz sypialnia z łazienką. Wchodząc jeszcze wyżej znajdziemy kolejne dwa pokoje – w  tym jeden niedawno zamieszkały przez nowego członka rodziny. Z każdego z nich można wyjść na taras, ciągnący się na całej elewacji ekspozycji południowej.

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.