Home / Realizacje domów  / Modernizacje  / Nowoczesna rozbudowa

Nowoczesna rozbudowa

Spread the love

Dom wymagał renowacji oraz rozbudowy, czym zajęło się Studio Prineas.

Przed

Studio Prineas

Założenia

Oryginalny budynek ma ceglaną fasadę z zadaszoną werandą. Tył domu prezentuje zupełnie nową dobudowę z minimalistyczną formą pokrytą poczerniałym drewnem, która połączona jest z  odzyskaną czerwoną cegłą.

Wnętrza

Przesuwana szklana ściana otwiera wewnętrzne przestrzenie na szary taras z zewnętrzną kuchnią, która wychodzi na podwórko, a także basen. Dodatkowa przeszklona ściana w salonie nowej dobudówki zapewnia widok na basen, natomiast przeciwległa ściana otwiera się na mały dziedziniec.

 W salonie, który jest otwarty na jadalnię i kuchnię, znajduje się również kominek z ceglaną obudową i wykonane na zamówienie drewniane szafki. Sąsiednia kuchnia ma prostą paletę kolorów z matowymi czarnymi szafkami wykonanymi z Paperock, trwałego materiału budowlanego łączącego skondensowane warstwy odnawialnego papieru połączonego żywicą. Szary marmur, czarny osprzęt i minimalistyczna pozioma oprawa oświetleniowa dopełniają całość. Drewniane podłogi można znaleźć w całym domu, a białe ściany podkreślają charakterystyczne cechy epoki, takie jak ozdobne sufity z tłoczonej blachy i żeliwne kominki, które można zobaczyć w swobodnym salonie. Żeliwny kominek można również zobaczyć w jednej z odnowionych sypialni, a nowoczesne meble dostosowują sypialnię do dzisiejszych standardów.

Łazienka ma prosty biały design z czarnymi akcentami. Na ścianach i podłodze znajdują się małe białe kwadratowe płytki, wbudowana wanna, a poniżej lustro z wpuszczoną czarną półką. Oprócz okna nad wanną znajduje się również świetlik, który doświetla pomieszczenie naturalnym światłem. W pokoju proszkowym znajdują się również małe kwadratowe płytki, jednak szara kamienna toaletka i czarna rama lustra stanowią kontrastowy element, a mosiężna oprawa oświetleniowa dodaje metalicznego akcentu.

ŹRÓDŁO: Studio Prineas

Studio Prineas
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ