Home / Materiały Partnerów  / Nowa generacja kotłów Bosch Condens 9000i – niepowtarzalny design

Nowa generacja kotłów Bosch Condens 9000i – niepowtarzalny design

Spread the love

Bosch rewolucjonizuje rynek grzewczych urządzeń kondensacyjnych: nowa generacja kotłów Bosch Condens 9000i to  łatwa instalacja i obsługa oraz fascynujący nowoczesny design. Przemyślany na nowo układ komponentów we wnętrzu urządzenia znacząco ułatwia instalatorowi montaż, uruchomienie oraz serwisowania urządzeń. Rozpoczęcie sprzedaży nowej generacji kotłów planowane jest na jesień 2016 roku.

Bosch Condens 9000i  – Rewolucyjne wzornictwo
Kocioł, którego nie trzeba chować w kotłowni? Który doskonale wygląda  w kuchni, łazience a nawet w salonie? Którego design spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów? Bosch Condens 9000i jest ucieleśnieniem inteligentnego, atrakcyjnego wzornictwa oraz intuicyjnej koncepcji obsługi. Zaokrąglony kształt kotła wyróżnia go na tle dotychczas stosowanych urządzeń. Do wyboru mamy wersję z czarnym lub białym frontem ze szkła hartowanego. Część łatwej w czyszczeniu powierzchni szklanej stanowi nowy regulator dotykowy. Tekstowy wyświetlacz pozwala użytkownikowi w sposób intuicyjny ustawić wszystkie podstawowe parametry pracy kotła.
Junkers

Junkers

Przemyślana konstrukcja z myślą o instalatorach
Kocioł Bosch Condens  9000i to urządzenie stworzone praktycznie od nowa. Głównym zamiarem konstruktorów kotła było ułatwienie instalacji, podłączenia, uruchomienia oraz serwisowania urządzenia. Przy otwartym urządzeniu da się dostrzec wysoką jakość wykonania i dużą  ilość metalowych komponentów, a także nowy, bardziej przejrzysty  układ wszystkich  elementów i kabli. Wszystkie przyłącza elektryczne są kodowane kolorem. Uchwyty kablowe są rozmieszczone ukośnie, aby nie trzeba było zginać kabli przy ich przeprowadzaniu. Instalator ma wystarczającą ilość miejsca do pracy: każdy element urządzenia jest łatwo dostępny. Przykładowo – blok cieplny jest dostępny od góry i od przodu, co ułatwia jego czyszczenie.

Szeroki zakres mocy
Kocioł Bosch Condens  9000iW będzie dostępny w czterech wariantach mocy: 20, 30, 40 i 50 kW. Nowa  zwężka Venturiego zapewnia wysoką modulację tej linii urządzeń (do 1:10). Dzięki temu kocioł o mocy nominalnej 30 kW może pracować z mocą już od  3 kW. Dzięki naczyniu wzbiorczemu o pojemności 15 l, kocioł Bosch Condens 9000iW jest elastyczny w eksploatacji, w przypadku instalacji grzejnikowych lub ogrzewania podłogowego. Najbardziej uniwersalnym urządzeniem w nowej generacji kotłów jest model stojący Bosch Condens  9000iWM. W jego obudowie zmieszczą się zasobniki różnej wielkości, armatura kilku obiegów grzewczych lub instalacja hydrauliczna do podłączenia odnawialnych źródeł energii – wszystko to na podstawie o wymiarach zaledwie 600 x 670 mm. Wszystkie komponenty urządzenia stojącego są wstępnie skonfigurowane i wyjątkowo łatwe w instalacji. Nie trzeba wiercić otworów ani układać przewodów. Także wariant z możliwością wspomagania ogrzewania przez instalację solarną jest nieskomplikowany i wyposażony w zaledwie trzy przewody: przewód powrotny opcjonalnie zintegrowanej stacji solarnej oraz dwa przewody do podłączenia zasobnika buforowego. Jeśli chodzi o funkcję podgrzewania wody, kocioł stojący Bosch Condens  9000iWM, który będzie dostępny w wariantach mocy 20 i 30 kW, z zasobnikami o pojemnościach 100, 150 lub 210 l. W nowej generacji urządzeń, Junkers udoskonalił także algorytm doładowania i zamontował samoregulujący system pomp, dzięki czemu nowe zasobniki dwa razy szybciej uzupełniają ciepłą wodę.
Łatwa  obsługa
Litera „i“ w nazwie nowej linii kotłów Bosch Condens 9000i  oznacza możliwość komunikacji za pośrednictwem internetu. Właściciel domu i jego mieszkańcy instalując opcjonalny moduł internetowy, mogą wygodnie obsługiwać kocioł za pomocą aplikacji JunkersHome zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. W przyszłości partnerzy Bosch będą mieli dostęp do urządzeń grzewczych swoich klientów za pośrednictwem platformy internetowej HomeComPro. Instalatorzy zyskają w ten sposób możliwość łatwiejszego zaplanowania pracy: w razie awarii problem można zdiagnozować jeszcze w biurze, przygotować części zamienne potrzebne do naprawy i zabrać je ze sobą do klienta.
Źródło: Junkers
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ