Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Niewielki, drewniany dom

Niewielki, drewniany dom

Spread the love

Oryginalny budynek położony w jednej z łotewskiej miejscowości nie nadawa się już do użytkowania, jednak stał się inspiracja dla nowego domu.

Bryła budynku zgodnie z tradycjami budowlanymi  zachowała typowy, trójkątny kształt, drewnianą elewację, wąskie okna a na dachu pojawi się gont. Zewnętrzną okładzinę stanowi modrzew syberyjski, który pięknie patynuje a w pochmurny dzień nabiera jasnoszarego odcienia pasującego do wzburzonego Morza Bałtyckiego i północnego nieba. Zresztą szary kolor jest wszechobecny w okolicy.

Ze względu na klimat do domu naturalne światło trafia przez wysokie, wychodzące na zachód okna i świetliki nad kuchnią i salonem. Zabawne elementy wnętrza są inspirowane lokalnymi stylami. Na przykład oświetlenie salonu ma przypominać sznurki ubrań. W całym domu zastosowano system ogrzewania podłogowego.

Dom w technologii prefabrykowanej powstał  na indywidualne zamówienie. Cała rama powstała poza terenem budowy, dlatego też udało się uratować stary ogród z sadem. Do jabłoni dodano nowe rośliny. Patio łączy i oddziela dom od ogrodu. Pergola dzieli patio na dwie strefy. Na tyłach ogrodu znajduje się szopa z wbudowanym kącikiem na drewno opałowe. Poszczególne elementy  tworzą jedną całość.

Projekt: OPEN AD , Zane Tetere

OPEN AD , Zane Tetere
OPEN AD , Zane Tetere
OPEN AD , Zane Tetere
OPEN AD , Zane Tetere
OPEN AD , Zane Tetere
OPEN AD , Zane Tetere

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ