Home / Idea domu  / Nastrojowe oświetlenie nie tylko na taras

Nastrojowe oświetlenie nie tylko na taras

Spread the love

Ciepła pogoda zachęca nas do przebywania na świeżym powietrzu, żeby po zapadnięciu zmroku móc jednak swobodnie funkcjonować podczas spotkań z przyjaciółmi czy rodziną na tarasie lub w ogrodzie, konieczne jest oświetlenie. Najlepiej takie, które nie tylko rozjaśni przestrzeń, ale i stworzy miły, sprzyjający niekończącym się rozmowom nastrój.

BH Housing

Takie dyskretne światło zapewnią designerskie lampy LED Synergy duńskiej marki Kooduu. To właściwie wielofunkcyjne urządzenia, które jednocześnie są głośnikami, odtwarzającymi za pośrednictwem Bluetooth muzykę w wysokiej jakości dźwięku oraz chłodziarkami do wina – wystarczy włożyć do wbudowanych w nie pojemników chłodzących lód, a wino czy inne napoje będę mieć odpowiednią temperaturę do końca spotkania. Nie trzeba też martwić się o plączące się pod nogami kable – Kooduu Synergy (BM Housing) są zasilane bowiem z wewnętrznego akumulatora o dużej pojemności.

BM Housing

Mobilne są również lampy Lite-up tej samej firmy. Mają  akumulator, drewnianą rączkę i niewielkie wymiary – można je więc bez trudu przenosić i stawiać gdziekolwiek się zechce. To także przyciągające wzrok ciekawym wzornictwem oprawy oświetleniowe w czterech modnych kolorach: earth – ziemia, petroleum – ropa naftowa, sky blue – błękitne niebo i light rose – jasny róż.

Natężenie emitowanego przez nie światła, od jasnego po stłumione, można regulować w zależności od potrzeb. Przydadzą się więc nie tylko na zewnątrz, ale i w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym, w każdym z tych pomieszczeń tworząc przytulną, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

Kooduu przygotowała też bardziej rozbudowaną wersję tej lampy – Lite Up PLAY. Jest większa i droższa, bo ma wbudowany głośnik, umożliwiający słuchanie muzyki.

Niezastąpione w kreowaniu nastroju są także szklano-aluminiowe świeczniki Kooduu’s Glow 10 z wkładem z 100% oleju roślinnego lub akumulatorem Shine. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych świec – bezpieczna i bardzo efektownie wyglądająca.

Lampiony

Oczywiście, zainstalowanego na stałe oświetlenia również nie powinno zabraknąć. Marka HKliving proponuje tradycyjną wiszącą lampę tajwańską, której historia powstawania urzeka tak samo jak jej piękny wygląd.

Lampiony są produkowane w ostatnim warsztacie rzemiosła, znajdującym się w wysokich górach Tajwanu. Jeden robotnik, używając lokalnego bambusa makino, tworzy szkielet, a kolejny nakłada na niego tkaninę. Trzeci rzemieślnik zaś marszczy materiał wokół ramy. Na koniec każdy z lampionów trafia w ręce artysty, który go maluje. W efekcie powstaje nie tyle produkt, ile niepowtarzalne dzieło sztuki, które pięknie ozdobi zarówno taras, jak i salon czy sypialnię.

Tak samo ciekawe są lampiony w kształcie prostokąta lub kuli, również pochodzące z kolekcji HKliving z oferty BM Housing. Konstrukcje obydwu zostały wykonane z naturalnego bambusa i tkaniny. Po umieszczeniu w nich świeczki do podgrzewacza, dają delikatne, nastrojowe światło. Latem sprawdzą się tarasie, a jesienią i zimą we wnętrzu domu, zapewniając domownikom przytulną atmosferę.  

Materiał prasowy: BM Housing

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ