Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje ogrodowe  / Narzędzia FISKARS na cztery pory roku

Narzędzia FISKARS na cztery pory roku

Spread the love

Prace pielęgnacyjne w ogrodzie trwają niemalże cały rok. Sezon rozpoczyna się już w styczniu, kiedy bielimy pnie drzew owocowych, cały czas doglądając zimujących roślin. Wiosną natomiast rozpoczyna się intensywne spulchnianie gleby, wyrywanie chwastów i sadzenie roślin. Lato to głównie okres wypoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Jesień natomiast przynosi ze sobą gruntowne porządki i przygotowania do zimy. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie możemy cieszyć się jego pięknem przez cały rok.

 

WIOSNA

Wiosna to czas intensywnych prac w ogrodzie: siewów, sadzenia i uprawy gleby. Przyroda budzi się do życia i potrzebuje troskliwej opieki. W tym czasie przekopujemy ogród, zasadzamy młode drzewka, pielęgnujemy trawnik, wysiewamy warzywa oraz kwiaty, które latem przepięknie ozdobią rabaty i klomby.

 

Głównym zadaniem w tym okresie jest przekopanie ogrodu i przygotowanie gleby do zasadzenia roślin. Bogata oferta szpadli oraz wideł umożliwi dobór odpowiedniego narzędzia. Narzędzia z linii Xact™ doskonale sprawdzą się podczas kopania w twardej glebie. Blat szpadla posiada podporę, która umożliwia efektywniejszą pracę. Szersza rączka pozwala chwycić narzędzie oburącz, co skutkuje większą siłą i lepszą ergonomią pracy. Oferta produktów w tej linii umożliwia wybór odpowiedniego do wzrostu narzędzia. Linię Ergonomic™ wyróżnia wygięty pod kątem 26° trzonek, który gwarantuje naturalną pozycję ciała podczas pracy, dzięki czemu długotrwałe wykonywanie jednej czynności nie powoduje zmęczenia. Kąt nachylenia uchwytu 17° naśladuje naturalny ruch dłoni. Teleskopowe szpadle i widły SmartFit™ umożliwiają zaś pracę osobom o różnym wzroście. Regulowana długość trzonka oraz kąt jego nachylenia 13° pozwala zachować prawidłową postawę ciała, bez nadwyrężania mięśni. Głowice narzędzi Fiskars wykonane są z wysokiej jakości hartowanej stali, zaś trzonki z wysokogatunkowej stali.

 

Aby w pełni przygotować ziemię do wysiewu nasion warzyw i kwiatów, niezbędne są również narzędzia, które pomogą spulchnić i napowietrzyć glebę. Fiskars proponuje opatentowany system QuikFit™ – aluminiowy trzonek z wymiennymi głowicami, wśród których dostępne są m.in. aerator, skareator, motyki i kultywatory.

 

Do odchwaszczenia trawnika niezastąpionym narzędziem będzie innowacyjny wyrywacz do chwastów. Pozwala usuwać roślinę wraz z długim korzeniem bez użycia chemikaliów i schylania się. Głęboko sięgające pazury wyrywacza umożliwiają czystą i skuteczną pracę, bez nadwyrężania mięśni pleców. Materiały, z których wykonany jest wyrywacz, aluminium i poliamid wzmocniony włóknem szklanym sprawiają, że narzędzie jest bardzo lekkie, a zarazem wytrzymałe.

 

 

LATO

Latem szczególną uwagę przywiązujemy do pielęgnacji roślin oraz trawnika. Dbamy o żywopłot, formujemy korony drzew, przycinamy pędy roślin czy kosimy trawę. Wszystkie te czynności wymagają ostrych narzędzi najwyższej jakości, tylko takie nie spowodują uszkodzenia i chorób grzybowych roślin.

 

Niezastąpionym narzędziem nie tylko w miesiącach letnich, ale i przez cały rok, jest sekator. Przycinanie drobnych gałązek o średnicy do 25 mm umożliwią sekatory jednoręczne, zaś grubszych sekatory dwuręczne. Do cięcia świeżych gałązek polecane są sekatory nożycowe, do suchych i twardych gałązek – sekatory kowadełkowe.

 

W ofercie Fiskars dostępne są: sekatory z dźwignią PowerLever™, która zapewnia równoległy ruch rączek i redukuje obciążenia mniejszych, słabszych palców, sekatory z obrotową rączką, która umożliwia pracę wszystkimi palcami dłoni jednocześnie oraz sekatory z unikalnym mechanizmem dźwigniowym PowerGear™, który wspomaga siłę cięcia. Dzięki przekładni cięcie jest precyzyjne, gładkie i łatwe do wykonania.

 

Pracę związaną z przycinaniem trudno dostępnych gałęzi korony drzewa czy krzewu ułatwi sekator Żyrafa. Wyposażony w obrotową głowicę i udoskonalony, skuteczny mechanizm tnący umożliwia obcinanie gałęzi bez użycia drabiny czy schylania się. Poprowadzona wewnątrz urządzenia linka chroni przed zaczepianiem o gałęzie podczas cięcia.

 

Komfortową pracę podczas przycinania trawy umożliwią nożyce z innowacyjnym mechanizmem Servo-System™. Zapewnia on skuteczne cięcie, zapobiegając zakleszczaniu się ostrzy, a możliwość obracania ostrzy o 360° pozwala na pracę pod dowolnym kątem.

 

Do kształtowania żywopłotu Fiskars poleca dźwigniowe nożyce z systemem przekładni zębatych PowerGear™, które zwiększają siłę cięcia 3x, dzięki czemu praca jest łatwa i precyzyjna.

 

W utrzymaniu pięknego zielonego trawnika z pewnością pomoże kosiarka bębnowa StaySharp™, która cicho, szybko i bezpiecznie tnie trawę w zakresie 2 cm-10 cm.

 

 

JESIEŃ

Jesień to nie tylko czas obfitych zbiorów, ale również uprzątnięcia opadłych liści i przygotowań ogrodu na nadejście zimy. Należy zadbać o jesienno-zimowe sadzonki, odpowiednie utrzymanie rozsadnika, zabezpieczenie roślin przed przymrozkami.

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na trawnik, aby został odpowiednio przygotowany przed nadejściem przymrozków. Grabienie liści to bardzo istotny czynnik, który wpływa na prawidłowe utrzymanie zdrowej murawy. Fiskars proponuje szeroką gamę grabi Solid™, przeznaczonych do dużych czy średniej wielkości powierzchni. Udoskonalony kształt geometryczny zębów uniemożliwia zapychanie się głowicy, a tworzywo, z którego wykonane zostały grabie sprawia, że nie rdzewieją i są łatwe do utrzymania w czystości. Grabie uniwersalne cechuje specjalny kształt głowicy, zapewniający płynną i skuteczną pracę bez haczenia o darń czy zaczepiania o rośliny, a także umożliwiający wyrównywanie gleby.

 

Do wszelkich prac porządkowych w ogrodzie niezastąpione są szczotki. Ulepszone szczotki Solid™ są jeszcze lżejsze i bardziej komfortowe w użyciu. Długie trzonki oraz profilowane głowice ułatwią zamiatanie patio, tarasu czy chodnika przy domu lub garażu. Zastosowanie systemu PowerClean™, czyli specjalnego połączenia dwóch rodzajów włosia, gwarantuje efektywność i łatwość pracy. Specjalny otwór w trzonku umożliwia zawieszenie szczotki na haku, co ułatwia przechowywanie narzędzi.

 

Aby w pełni zadbać o sadzonki i przygotować je na nadejście zimy, warto użyć małych narzędzi, jak łopatka, widełki, kultywator czy motyczka.

 

Narzędzia Premium Planters™ idealnie sprawdzą się podczas sadzenia, pielenia czy kultywacji. Głowica lub pazurki ze stali nierdzewnej oraz antypoślizgowa rączka będą doskonałe do prac nawet w twardym podłożu. Narzędzia Solid™ wykonane z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym są bardzo trwałe, lekkie, wytrzymałe i odporne na różne warunki atmosferyczne, a ich zaokrąglone krawędzie nie uszkadzają korzeni. Wszystkie małe narzędzia posiadają otwory umożliwiające zawieszenie na haku.

 

 

ZIMA

Zima to czas odpoczynku od wytężonej pracy w ogrodzie. Należy pamiętać, aby systematycznie doglądać rośliny, które zostały zabezpieczone przed przymrozkami i wiatrem. Warto przygotować drewno na opał, by w chłodne wieczory zasiąść przed kominkiem i popijając przygotowaną jesienią nalewkę, zaplanować prace na kolejny sezon.

 

Fiskars proponuje bogatą ofertę odgarniaczy i pługów śnieżnych, które umożliwią szybkie i łatwe odgarnięcie śniegu z podjazdu, drogi i chodnika. Wykonane z lekkich materiałów, zaprojektowane w oparciu o zasady ergonomii narzędzia do odśnieżania minimalizują nakład siły potrzebny do wykonania pracy. Specjalny profil głowicy sprawia, że odgarnianie jest dużo łatwiejsze, a mokry śnieg nie przywiera do tworzywa. Możliwość złożenia uchwytu ułatwia dodatkowo transport i przechowywanie narzędzia. W ofercie dostępne są również szufle i łopatki aluminiowe.

 

Do przycięcia obumarłych gałązek idealne będą piły z wysuwanym ostrzem. Wyróżniające się specjalnym uzębieniem i możliwością regulowania długości ostrza zapewniają skuteczne, łatwe i precyzyjne cięcie. W przypadku trudniejszych cięć doskonale sprawdzą się piły profesjonalne z ostrzem ze stali węglowej. Przy użyciu klucza ampulowego łatwo wymienimy ostrze na dedykowane do danej  czynności.

 

Rąbanie drewna na opał czy ociosywanie konarów drzew to trudne wyzwanie. Siekiery Fiskars zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi bardziej ergonomiczną, bezpieczną i bardziej wydajną pracę. Trzonek z kompozytu włókna szklanego sprawia, że siekiery są lekkie i bardzo wytrzymałe. Profil trzonka gwarantuje pewny chwyt i uniemożliwia wyślizgnięcie się siekiery z dłoni. Fiskars oferuje siekiery ciesielskie z geometrią ostrza idealną do wycinki i obróbki drewna oraz siekiery rozłupujące z ostrzem w kształcie klina – niezastąpione przy rozłupywaniu różnej wielkości pni. Ochraniacz z blokadą w pełni zabezpiecza ostrze i ułatwia transport. Szeroka gama siekier umożliwia wybór narzędzia odpowiedniego do potrzeb użytkownika.

 

Pełna oferta asortymentowa dostępna na stronie Fiskars: www.fiskars.pl

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ