Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Modułowy dom z płaskim dachem

Modułowy dom z płaskim dachem

Spread the love

Modułowy dom z płaskim dachem  położony jest  w Amagansett w stanie Nowy Jork, w rozległym i zacisznym miejscu,  otoczonym rezerwatami przyrody.

Teren wokół domu łagodnie opada, do domu prowadzi prywatna żwirowa ścieżka a w okolicy rosną dębami, cedry i sporadycznie pojawiają się sosny. Architekci postanowili w tę spokojną okolicę wkomponować prostą, dyskretną bryłę, otwartą na otaczający krajobraz.

Dom wykonany jest z unikalnego, powtarzalnego modułu, który w zasadzie ogranicza się wyłącznie do zewnętrznej ramki.  Projekt domu równoważy wykorzystanie modułowej produkcji i tradycyjnych metod budowlanych. Dzięki prostej geometrii i minimalnemu wykorzystaniu materiałów naturalne światło staje się dominującym elementem określającym przestrzeń, podkreślającym zmieniające się pory roku i niezwykłe zalesione widoki.
Konstrukcja jest wykonana z niezwykle wytrzymałej sosny Southern Yellow, laminowanej i frezowanej w belki i kolumny o bardzo precyzyjnych profilach. Kanadyjski producent IC2 był jedną z niewielu firm, które potrafiły połączyć szprosy elewacyjne z kolumnami domu w jeden smukły element.. Wybór drewna rozwiązuje również kwestię wykończenia wnętrza, pozwalając materiałowi budowlanemu mówić sam za siebie. Teksturowana powierzchnia drewna wyeliminowała potrzebę stosowania płyt kartonowo – gipsowych, farb i sufitów.
Dom spełni warunki domu niskoenergetycznego, zastosowano w nim  system ogrzewania podłogowego, zautomatyzowano zewnętrzne żaluzje drewniane na zachodniej fasadzie.

Naturalna wentylacja powietrza w każdym pomieszczeniu i wentylacja krzyżowa między przeciwległymi fasadami minimalizują potrzebę klimatyzacji.

Źródło: Jerome Engelking https://jerome-engelking.squarespace.com/

Fotograf: Nick Lehoux

Architekt Jerome Engelking/ Fotograf Nick Lehoux

Architekt Jerome Engelking/ Fotograf Nick LehouxArchitekt Jerome Engelking/ Fotograf Nick Lehoux

Architekt Jerome Engelking/ Fotograf Nick Lehoux

Architekt Jerome Engelking/ Fotograf Nick Lehoux

Architekt Jerome Engelking/ Fotograf Nick Lehoux
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ