Home / Idea domu  / Modny trend: plecionki i drewno

Modny trend: plecionki i drewno

Spread the love

Zaproś do swojego domu naturę, a ona ci się odwdzięczy stworzeniem we wnętrzu przyjaznej, idealnej do życia atmosfery.  To zresztą bardzo modny trend.

Natura we wnętrzach to wyraźnie umacniający się trend. Co ciekawe, lansują go również firmy znane przede wszystkim z industrialnego designu, jak HK Living czy It’s About RoMi. Zobaczcie, co ci i inni holenderscy producenci przygotowali w swych najnowszych kolekcjach i poznajcie ich sugestie aranżacyjne.

Natura dominuje w aranżacjach już od kilku sezonów.

Nowością natomiast jest to, że teraz wkracza także do wielkomiejskich, oszczędnie urządzonych mieszkań, pozbawiając je typowego dla nich chłodu. Tak działają przede wszystkim pozyskane z przyrody materiały, a zwłaszcza drewno oraz plecionki z roślinnych pędów i włókien.

Drewno właściwie nigdy nie wychodzi z mody.

Jest trwałe, ładnie się starzeje i pasuje do wszystkich stylów wnętrz. Wykonane z niego elementy wyposażenia, zarówno duże, jak i małe, świetnie wyglądają i dobrze się sprawdzają w użytkowaniu. Ma też inną zaletę – tworzy efektowne zestawienia z innymi naturalnymi materiałami, jak metal, ceramika czy rattanowe plecionki, po które producenci mebli ostatnio sięgają coraz częściej.

HK Living

Robią z nich nie tylko fotele, krzesła czy pufy jak dotąd, ale także płyciny drzwiczek do szaf, szafek i kredensów, a nawet podstawy stołów. Takie wyróżniające się oryginalnością meble znalazły się w nowej kolekcji HK Living. Co ciekawe, projektanci holenderskiej marki proponują je do wykończonych betonem salonów i kuchni w industrialnym stylu. Będą przyciągać wzrok i łagodzić panującą w nich surową atmosferę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć te meble także do innych nowoczesnych wnętrz – modern czy minimalistycznych. Wniosą do nich ożywczą moc natury i urozmaicą ich prostotę! Jako że są utrzymane w neutralnych odcieniach, bez problemu skomponują się również z niemal każdą paletą barw, zarówno jasną i ciemną, jak też  jaskrawą. Taka niezwykła umiejętność wtapiania się w różne style i kolorystyki aranżacji to trudny do przecenienia walor tych mebli. Powinny go docenić zwłaszcza osoby, uwielbiające często zmieniać wystrój swoich salonów, jadalni czy sypialni.

HK Living

Plecionkami zainteresował się także znany producent oświetlenia –  It’s About RoMi. W ostatniej kolekcji Good & Mojo znalazły się lampy z kloszami, wyplatanymi m.in. z juty i wikliny. Ich proste formy o idealnych proporcjach oraz emitowane przez nie delikatnie rozproszone światło odnajdą się w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu i efektownie je ozdobią. To produkty wykonane tradycyjnymi, stosowanymi od wieków metodami.

A teraz wszystko, co powstaje bez użycia pożerających prąd maszyn jest w cenie! Ręcznie robione artykuły wyposażenia wnętrz oferują nie tylko małe zakłady rzemieślnicze, ale także znaczące marki, jak np. Urban Nature Culture. Firma proponuje m.in. ceramiczne i drewniane naczynia oraz wyplatane z juty pufy, a także kosze, które mogą służyć do przechowywania różnych drobiazgów albo jako osłonki na doniczki z roślinami. Są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Będą wyróżniać się na tle fabrycznych produktów i dodawać oryginalności każdemu wnętrzu.

Jeśli zainteresowały was prezentowane produkty i chcielibyście je wykorzystać w projektowanych przez siebie wnętrzach skontaktuj się z BM Housing https://sklep.bm-housing.com/

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ