Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Minimalistyczny dom z kontenerów

Minimalistyczny dom z kontenerów

Spread the love

Minimalistyczny dom z kontenerów jest przykładem architektury nowoczesnej i minimalistycznej z wykorzystaniem modułów w postaci kontenerów morskich.

Główną ideą projektową było stworzenie czystej formy za pomocą powtarzalnych elementów – kontenerów morskich. Ten nowoczesny dom, którego konstrukcję nośną stanowią kontenery morskie, jest idealny na wąską działkę wystarczy nieco ponad 6×12 m, gdzie konieczne jest optymalne wykorzystanie terenu.

Cały budynek został obłożony jednolitym materiałem w postaci drewna elewacyjnego. Takie rozwiązanie podkreśla czystą formę budynku, a sam dom doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz. Bryła budynku została podniesiona i postawiona na słupach co nadaje jej lekkości i pozwala w maksymalnym stopniu korzystać z piękna otoczenia. Wspomniane podniesienia stworzyło równocześnie przestrzeń na zadaszone miejsce parkingowe.

JMS Studio

JMS Studio

Na uwagę zasługuje nieregularny układ okien. Strefa dzienna została przeszklona w największym stopniu, dzięki czemu w ciągu dnia salon jest świetnie doświetlony, a nocą elewacja prezentuje się niezwykle atrakcyjne.

Na parterze domu zaprojektowany został salon z kuchnią, wiatrołap, dodatkowy pokój, który pełni funkcję gabinetu oraz pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie, łazienka oraz garderoba.

minimalistyczny dom z kontenerów

JMS Studio

Źródło:  JMS Studio   www.jmsstudio.com

 

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • Lukasz 28 stycznia 2021

    Coraz więcej firm specjalizujących się w budownictwie modułowym wchodzi właśnie w oferowanie domów z kontenerów i adaptacje wnętrz kontenerów, chyba najbardziej aktualna lista tutaj https://domyszkieletowe.net/kategoria/13/domy-z-kontenerow/ , dodatkowo powstał fajny kanał na YouTube w tym temacie „Odskocznia” polecam amatorom takiego budownictwa 🙂

    • IdeaDomu 29 stycznia 2021

      Zajrzymy 🙂

DODAJ KOMENTARZ