Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Minimalistyczny dom-kabina Stokkøya Cabin

Minimalistyczny dom-kabina Stokkøya Cabin

Spread the love
Wśród błękitów Morza Norweskiego znajduje się Stokkøya – jedna z ponad 50 000 wysp leżących na wybrzeżu Norwegii. Tutaj zespół Kappland Arkitekter zaprojektował minimalistyczny dom-kabinę wtuloną we wzgórza.
Kappland Arkitekter

„Kabina Stokkøya” została zaprojektowana tak, aby w pełni wykorzystać powierzchnię na dość stromej i stosunkowo odsłoniętej działce. Kappland Arkitekter stworzyli unikalną przestrzeń podzieloną na dwa obszary zewnętrzne, których przeciwna orientacja pozwala na użycie w różnych warunkach pogodowych.

Kappland Arkitekter
Kappland Arkitekter

Dom-Kabina jest skoncentrowany wokół części mieszkalnej oferuje widoki na morze w kierunku Linesøya oraz na skalisty krajobraz północy. Zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny plan pięter został sprytnie opracowany, aby zmaksymalizować przestrzeń i miejsce do przechowywania.

Kappland Arkitekter
Kappland Arkitekter

Większość mebli została zaprojektowana pod indywidualną zabudowę z drewna brzozowego, które przykrywa także ściany, podłogę i sufit.

Zwarta minimalistyczna estetyka wnętrza jest przemyślana, architekci nie chcieli niczego, co mogłoby konkurować ze wspaniałym krajobrazem widocznym z każdego pomieszczenia w kabinie.

Kappland Arkitekter

Projekt i zdjęcia: Kappland Arkitekters

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ