Home / Budowa  / Elewacje  / Jaki materiał wybrać na elewację?

Jaki materiał wybrać na elewację?

Spread the love

Obecnie ogromny wybór dostępnych materiałów, powoduje, że nie do końca wiadomo jaki materiał wybrać na elewację?  Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji.

Obecnie bardzo popularne jest łączenie materiałów na elewację np. drewna z klinkierem, czy kamieniem typu piaskowiec, czy niektóre odmiany wapieni. Dzięki takiemu połączeniu dom wygląda nowocześnie i niezwykle efektownie. Drewno prezentuje się na elewacji wyjątkowo efektownie i szlachetnie. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba umiejętnie dobrać jego gatunek. Na zewnątrz drewno jest narażone na szczególnie trudne warunki. Nie każdy rodzaj drewna jest tak samo odporny na szkodliwe działanie słońca, deszczu, śniegu, niskiej i wysokiej temperatury. Od naszego wyboru będzie zależało to, jak długo elewacja będzie wyglądała efektownie. Najlepszymi gatunkami będzie okoume, meranti, czy modrzew syberyjski i świerk skandynawski.

Modne jest również zastosowanie tego samego materiału zarówno na dachu jak i elewacji. Przykładem może być łupek, szczególnie wtedy, gdy dach ma krótki okap. Wówczas dach płynnie przechodzi w elewację. Łupek to materiał niezwykle efektowny i doskonale wpisujący się w nowoczesny design domów jednorodzinnych. Dostępny jest w kolorze grafitowym i kilku jego odcieniach, purpurowym i zielonym.

Innymi ciągle popularnymi materiałami jest blacha aluminiowa, klinkier.

Polecane artykuły:

http://ideadomu.pl/drewniane-elewacje-drewno-wybrac/

http://ideadomu.pl/lupek-dachu-elewacji/

http://ideadomu.pl/drewniane-elewacje/

 

Galeria:

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ