Home / Materiały Partnerów  / Logamax plus GB062 – nowe wiszące kotły kondensacyjne marki Buderus

Logamax plus GB062 – nowe wiszące kotły kondensacyjne marki Buderus

Spread the love

Oferta marki Buderus powiększyła się o nowe wiszące kotły kondensacyjne Logamax plus GB062. Urządzenia przeznaczone są zarówno do niewielkich mieszkań, jak i apartamentów oraz domów wolnostojących. Wbudowana automatyka pogodowa dostosowuje pracę kotłów do zewnętrznych warunków atmosferycznych, optymalizując wykorzystanie gazu.
Logamax plus GB062 to wiszące kotły gazowe o kompaktowej, zwartej budowie i niewielkich wymiarach. Nowe urządzenia marki Buderus mają szeroki zakres modulacji mocy (od 3 do 24 kW), dzięki czemu gwarantują ekonomiczną i komfortową pracę nie tylko w typowych domach wolnostojących i apartamentach, ale również w niewielkich mieszkaniach w budownictwie wielorodzinnym. Logamax plus GB062 wyposażone są w nowy, intuicyjny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem oraz automatyką pogodową, która dostosowuje pracę kotła do zewnętrznych warunków atmosferycznych oszczędzając przy tym gaz.

Buderus

Buderus

Tak jak wszystkie urządzenia marki Buderus, Logamax plus GB062 wyróżnia nowoczesne wzornictwo. Wszystkie elementy ukryte są pod estetyczną obudową kotła i nie wymagają dodatkowych prac montażowych, ani obudowy maskującej. Kocioł pracuje bardzo cicho i zużywa niewiele energii. Kotły Logamax plus GB062 mogą być zasilane gazem ziemnym lub „płynnym” (kategoria: II2ELwLs3B/P). Zmiana rodzaju gazu nie wymaga stosowania zestawu przezbrojeniowego, a jedynie regulacji i oznakowania przez autoryzowany serwis. Same kotły mają klasę efektywności energetycznej A (ogrzewanie). Model dwufunkcyjny oznaczony jest dodatkowo klasą efektywności energetycznej A dla celów przygotowania ciepłej wody, przy wysokim profilu wydajności XL.
Dwa warianty kotła i wysokiej jakości komponenty.
Kotły dostępne są w dwóch wariantach: GB062-24KV2 i GB062-24V2. Pierwszy
z nich to model dwufunkcyjny, drugi – jednofunkcyjny, ale wyposażony w zawór trójdrogowy umożliwiający łatwe podłączenie podgrzewacza ciepłej wody. W kotłach Logamax plus GB062 zastosowano wymienniki o wysokiej przewodności cieplnej, wykonane z nierdzewnego stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego, które potwierdziły już swoją niezawodność w ponad milionie sprzedanych urządzeń marki Buderus. Oba modele wyposażono w pompy elektroniczne o współczynniku efektywności energetycznej EEI≤0,23.
Źródło: Buderus www.buderus.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ