Home / Instalacje  / Łączniki – biżuteria dla ścian

Łączniki – biżuteria dla ścian

Spread the love

Dzięki dopracowanemu wzornictwu, wyposażeniu w dodatkowe funkcje oraz komforcie użytkowania łączniki stają się elementem wnętrza przykuwającym uwagę. Szeroka oferta dostępnych kolorów, materiałów oraz wzorów wpływa na dobór rozwiązania dopasowanego do stylu, w jakim urządzone zostało wnętrze.

Łączniki to rozwiązania, które znajdują się w każdym domu. Bez nich nie byłoby możliwe zapalanie i gaszenia światła, podnoszenie i opuszczanie żaluzji czy regulowanie temperatury pomieszczeń. Dzisiaj łączniki to jednak coś więcej aniżeli przedmioty służące określonemu celowi. Podążając za oczekiwaniami architektów oraz użytkowników, poszukujących rozwiązań harmonizujących ze stylem wnętrza, producenci proponują łączniki o przemyślanej stylistyce. Zaprojektowane w zgodzie z obowiązującymi trendami wzorniczymi stają się często estetycznym dodatkiem komponującym się ze stylem wnętrza.

Kształty, wzory, kolory

Pomimo tego, że w zdecydowanej większości kształty ramek zachowały swój dotychczasowy kształt – najpopularniejsze są te w kształcie kwadratu – to jednak ich wykończenie zdecydowanie odbiega od tego, co mogliśmy znaleźć na sklepowych półkach przed laty. Ramkom prostym, minimalistycznym towarzyszą ramki ozdobne, fantazyjne idealnie wkomponowujące się we wnętrza utrzymane w stylu klasycznym, rustykalnym czy też glamour.

Zarówno ramki, jak i znajdujące się w nich mechanizmy, wykonuje się z różnych materiałów. Na rynku znajdują się rozwiązania wykonane z metalu: niklu, aluminium, stali szlachetnej, chromu, a także ze szkła, drewna oraz kamienia. Przy doborze ważne jest, aby poszczególne elementy systemu komponowały się ze sobą. Dlatego też producenci oferują szeroki asortyment, który można ze sobą dowolnie zestawiać. Ramkom, od pojedynczych aż po poczwórne, towarzyszą gniazda czy też różnego rodzaju  łączniki, od jednobiegunowych, poprzez schodowe, krzyżowe, żaluzjowe.

Z kolei szeroka paleta kolorów sprawia, że ramki i znajdujące się w nich mechanizmy, bez problemu można dopasować do koloru ścian czy mebli.

 

Ospel

Łączniki w każdym stylu

Doskonałym dodatkiem do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym są włączniki wyróżniające się prostą, elegancką formą. Oferowane w kolorze białym dyskretnie wkomponują się w ścianę. Użytkowników stawiającym na odważne, bezkompromisowe rozwiązania zachwycą włączniki w kolorze antracytowym. Harmonizujące zarówno ze ścianami w kolorze białym, jak i o barwach zdecydowanie odważniejszych staną się elementem wnętrza przyciągającym wzrok.

Zwolenników nowoczesności w stylu loftowym zainteresują rozwiązania wykonane ze szczotkowanej stali. Ramki i komponujące się z nimi mechanizmy zachwycają prostą formą oraz surowością materiału.

 

Ospel

 

Na rynku nie brak również osprzętu elektrycznego w mocnych, zdecydowanych kolorach, także o perłowym połysku. To z kolei propozycja dla tych użytkowników, dla których osprzęt stanowi dodatkową ozdobę ściany. Barwne ramki, w kolorze lawendy, burgundu, limonki ożywią wnętrze oraz pozwolą na realizację oryginalnych, kreatywnych pomysłów. W stonowanych, monochromatycznych wnętrzach staną się ciekawym sposobem ożywienia przestrzeni.

 

Ospel

Dodatkowe funkcje

Względy estetyczne nie są jednak jedynymi, na które zwraca się uwagę przy wyborze włączników. Ważne są także funkcjonalności, w jakie zostały wyposażone. Delikatne podświetlenie, wydobywające się przez specjalne otwory, sprawia, że włączniki stają się łatwe do zlokalizowania w ciemnym pomieszczeniu.

Z kolei zastosowanie łączników automatycznych sprawia, że pozostawione zapalone światło wyłączy się automatycznie np. po 10 minutach, w przypadku, gdy umieszczony w pomieszczeniu czujnik nie wykryje żadnego ruchu.

 

Gira

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ