Home / Idea domu  / Jak kształt wanny wybrać do łazienki?

Jak kształt wanny wybrać do łazienki?

wanna wolnostojąca
Spread the love

Wannę dobiera się do wielkości i kształtu pomieszczenia.

Najbardziej uniwersalna jest wanna prostokątna; pasuje zarówno do dużych, jak i małych wnętrz. Szczególnie nadaje się do niewielkich, kwadratowych łazienek. Ustawiona wzdłuż jednej ściany stwarza nam możliwość funkcjonalnego zagospodarowania pozostałych i pozostawia na środku sporo miejsca. Dobrze sprawdza się również w wąskich. Jeśli zainstalujemy ją przy krótszej ścianie, nie będzie problemu z umieszczeniem pozostałych urządzeń, a do tego optycznie skrócimy wnętrze, co wyjdzie z korzyścią dla jego wyglądu.

Chyba że pomieszczenie jest nieproporcjonalnie wąskie. Wtedy trzeba wybrać wannę o kształcie zbliżonym do trójkąta, zwaną narożną albo asymetryczną. Ze względu na dużą pojemność zapewni komfort kąpieli, a zmieści się nawet w najtrudniejszej do urządzenia łazience (oczywiście trzeba wybrać odpowiedni model).

Posiadacze dużych saloników kąpielowych mogą pomyśleć o wolno stojącej wannie owalnej. Prezentuje się bardzo efektownie, pasuje do różnych stylów, od klasycznych po minimalistyczne i dodaje szyku wystrojowi, ale potrzebuje też najwięcej wolnej przestrzeni. Gdy przystawi się ją do ściany, jej uroda po prostu zniknie.

Zdjęcie: Kaldewei

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ