Home / Buduj z IDEĄ  / Wentylacja i Ogrzewanie  / Kompletne zestawy Stiebel Eltron do efektywnego ogrzewania domu

Kompletne zestawy Stiebel Eltron do efektywnego ogrzewania domu

Spread the love

Nowoczesne pompy ciepła typu powietrze/woda to rozwiązania, które ze względu na swoje właściwości, mają coraz więcej zwolenników. Cenione są za wysoką wydajność i efektywność energetyczną, łatwość montażu oraz zakres działania – przystosowane są nie tylko do ogrzewania, ale także przygotowania c.w.u. oraz chłodzenia pomieszczeń.

Nowością w segmencie pomp ciepła powietrze/woda jest rozwiązanie Stiebel Eltron. WPL 17 ACS plus SET1/SET2 kompletny zestaw obejmujący pompę, moduł hydrauliczny oraz zasobnik c.w.u. lub zasobnik c.w.u i bufor.

Opracowane i wdrożone kompletne zestawy firmy Stiebel Eltron to idealna propozycja dla użytkowników poszukujących efektywnych i energooszczędnych rozwiązań dla swojego domu. Zestawy Set 1 oraz Set 2 przeznaczone są do instalacji w domach jednorodzinnych o powierzchni od około 120 m2 do 250 m2. Warto jednak pamiętać o tym, że na wydajność systemu grzewczego wpływ ma technologia budowy domu czy rodzaj zastosowanego ocieplenia. Dlatego też system grzewczy dla określonego budynku dobierany jest zawsze indywidualnie z uwzględnieniem jego parametrów.

Doskonałe dopasowanie poszczególnych elementów pakietów stanowi gwarancję szybkiego montażu oraz w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów montażowych. Poszczególne urządzenia pod względem mocy, wydajności i efektywności są idealnie zintegrowane, dzięki czemu zapewniają bezproblemowe, długoletnie użytkowanie. Co ważne, proponowane rozwiązanie Stiebel Eltron może współpracować z alternatywnymi źródłami ciepła. Nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby podczas mroźnych zimowych wieczorów ogrzewać się ciepłem pochodzącym z kominka, najlepiej z płaszczem wodnym.

W skład zestawów WPL 17 ACS plus SET 1/SET 2, obok wspomnianej pompy ciepła powietrze/woda WPL 17 ACS classic, wchodzi wewnętrzny moduł hydrauliczny HM Trend, zasobnik ciepłej wody użytkowej SBB 200 WP classic lub opcjonalnie zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz bufor SBP 100 classic.

Zestaw WPL SET1

Zestaw WPL SET 2

Pompa ciepła powietrze/woda – najważniejszy element systemu

Pompa ciepła powietrze/woda, jako dolne źródło ciepła, doskonale zadba o zasilenie w ciepło instalacji c.o. oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Przeznaczona do współpracy z niskotemperaturowymi instalacjami grzewczymi idealnie nadaje się do zasilania w ciepło wodnego ogrzewania podłogowe oraz ogrzewania płaszczyznowego. W sezonie letnim, dzięki możliwości odwrócenia obiegu w obwodzie pompy, zapewnia efektywne chłodzenie budynku.

Na wysoką wydajność oraz optymalne zużycie energii elektrycznej koniecznej do prawidłowego funkcjonowania urządzenia wpływa zastosowanie technologii inwertorowej. Dzięki temu moc grzewcza lub chłodnicza pompy dostosowana jest aktualnych potrzeb budynku. Zaletą tego rozwiązana jest także precyzyjna regulacja temperatury wody grzewczej oraz tzw. „miękki start”, co oznacza, że na rozruch pompy wystarczy prąd o małym natężeniu.

Efektywna praca pompy WPL 17 ACS classic to także wynik zastosowania takich funkcjonalności jak: I-Cool Technology – inteligentne chłodzenie inwertera, ABC design – Anti-Block-Condensate, uniemożliwiający odprowadzenie kondensatu, Silent Mode – dodatkowy tryb pracy, pozwalający na bardzo cichą eksploatację pompy w trybie nocnym. Nowoczesne rozwiązania wykorzystane w pompie ciepła przekładają się na jej wysoką sprawność energetyczną. COP dla pompy inwertorowej WPL 17 ACS Classic wynosi 3,97 przy A2/W35 wg EN14511.

Jako że jest to rozwiązanie kompaktowe typu monoblock (wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzenia znajdują się w jednej obudowie), przeznaczone do instalacji na zewnątrz budynku, wyróżnia się bardzo prostym montażem. Aby pompa mogła zacząć prawidłowo pracować, wystarczy wykonanie niezbędnych podłączeń hydraulicznych oraz elektrycznych. Do przeprowadzenia instalacji nie są wymagane specjalistyczne uprawnienia do obsługi obiegów chłodniczych.

Zintegrowane z pompą elementy zestawu

Do poprawnego, w pełni wydajnego działania całej instalacji konieczne jest wyposażenie w postaci dodatkowych elementów. Pod względem mocy, wydajności i efektywności działania powinny one charakteryzować się wysokim stopniem integracji z pompą ciepła. Decydując się na jeden z kompletnych zestawów Set 1 lub Set 2, zaproponowanych przez Stiebel Eltron, możemy mieć gwarancję, że wszystkie moduły niezbędne do poprawnego funkcjonowania instalacji są do siebie dopasowane.

W zestawach znajdziemy moduł hydrauliczny HM Trend, zaprojektowany w ten sposób, aby nadawał się do montażu w niewielkich pomieszczeniach. Zintegrowanie istotnych elementów w jednym module: regulatora zapewniającego w pełni automatyczną pracę pompy, elektroniczną pompę obiegową układu c.o./c.w.u., grzałkę elektryczną, przyśpiesza montaż instalacji, ale także wpływa na estetykę wykonania.

Efektywne i komfortowe podgrzewanie c.w.u. zapewnia zasobnik na wodę SBB 200 WP Classic, opracowany z myślą o współpracy z pompami ciepła typu powietrze/woda serii WPL classic. Minimalne straty ciepła zapewnia izolacja cieplna o grubości 55 mm.

Do hydraulicznego rozdzielenia instalacji źródła ciepła od instalacji centralnego ogrzewania przeznaczony jest zasobnik buforowy SBB 100 Classic. Ocieplony wysokiej jakości pianką izolacyjną zapewnia ograniczenia strat ciepła.

Powyższe rozwiązania oferowane są przez Stiebel Eltron w dwóch konfiguracjach:

WPL 17 ACS plus Set 1: pompa + moduł hydrauliczny HM Trend + zasobnik 200 litrów SBB 200 WP Classic,

WPL 17 ACS plus Set 2: pompa + moduł hydrauliczny HM Trend + zasobnik 200 litrów SBB 200 WP Classic + zasobnik buforowy SBB 100 Classic.

Na ten rok firma przewidziała do dystrybucji jedynie 20 zestawów, w bardzo atrakcyjnych cenach:

  • Pakiet Set 1: 30 300 zł netto,
  • Pakiet Set 2: 32 080 zł netto.

Decydując się na zakup dowolnego pakietu Stiebel Eltron wraz z usługą montażu do podanych cen należy doliczyć jedynie 8-procentowy podatek VAT. Za zastosowaniem proponowanych rozwiązań przemawia także 3-letnia gwarancja podstawowa, którą można przedłużyć o kolejne dwa lata oraz darmowe pierwsze uruchomienie systemu. W okresie obowiązywania gwarancji nie zachodzi potrzeba dokonywania płatnych przeglądów.

Szczegóły oferty oraz złożenie zapytania ofertowego dostępne pod linkiem:

www.stiebel-eltron.pl/zapytanie_ofertowe

Źródło: Materiały partnera serwisu firmy: STIEBEL ELTRON

Zapisz

Zapisz

Zapisz

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ