Home / Materiały Partnerów  / Kompaktowy, gazowy kocioł kondensacyjny VITODENS 111-W

Kompaktowy, gazowy kocioł kondensacyjny VITODENS 111-W

Spread the love

Przedstawiamy kolejną premierę produktową Viessmann tej wiosny. Vitodens 111 to połączenie kotła Vitodens 100-W w jednej obudowie z zasobnikiem warstwowym ciepłej wody użytkowej. Jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze, innowacyjne urządzenie grzewcze o dużej wydajności.

Najnowsza generacja produktów Viessmann wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją. Wyposażono je również w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego. Vitodens 111-W to najwyższa klasa kotłów kondensacyjnych o znamionowanej mocy cieplnej od 3,2 do 32,0kW.

Co wyróżnia Vitodens 111-W spośród innych produktów marki?

Wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 111-W ze zintegrowanym, ładowanym warstwowo zasobnikiem c.w.u., oferuje wysoki komfort ogrzewania i użytkowania ciepłej wody. Kompaktowe wymiary, niewielki ciężar i bardzo cicha praca sprawiają, że urządzenie jest łatwe do wkomponowania w każde pomieszczenie domu. Boczne odstępy serwisowe, wymagane przy innych kotłach, w przypadku Vitodens 111-W są zbędne, ponieważ wszystkie przyłącza są dostępne od przo­du urządzenie. Właśnie to czyni nowość od Viessmann szczególnie wygodnym w serwisowaniu i obsłudze. Dodatkowo, urządzenie wyróżnia minimalistyczny, nowoczesny design oraz perłowe, lakierowane wykończenie w jasnym kolorze, dzięki temu wpisuje się harmonijnie w wystrój każdego mieszkania i domu.

Viessmann

Vitodens 111-W posiada ładowany warstwowo zasobnik c.w.u. ze stali szlachetnej, o pojemności 46 litrów. Zapewnia on komfort użytkowania ciepłej wody porównywalny z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 100 litrów. Dzięki temu porównywalny jest z tradycyjnymi zbiornikami o 2-krotnie większej pojemności. Szeroki zakres modulacji mocy grzewczej sprawia, że urządzenie sprawdzi się zarówno w nowych mieszkaniach i domach jednorodzinnych o małym zapotrzebowaniu na ciepło, jak i budynkach modernizowanych – o wyższych potrzebach cieplnych.

W każdym przypadku kocioł kondensacyjny od Viessmann dopasuje się do zapotrzebowania na ciepło budynku, obniżając tym samym koszty ogrzewania. Vitodens 111-W, podobnie jak inne produkty Viessmann, został wyposażony w palnik MatriX-Plus.

Konstrukcja zapewnia wysoką sprawność znormalizowaną rzędu 98% (Hs) i wyróżnia się długim okresem użytkowania oraz bezpieczną i efektywną pracą. W Vitodens 111-W zastosowano również układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro. Dopasowuje się on samodzielnie do wszystkich rodzajów gazu, dbając w ten sposób o czyste i efektywne spalanie. Podobnie, jak inne gazowe kotły kondensacyjne Viessmann, Vitodens 111–W, został wyposażony w wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej. Technika ta zapewnia wysoką sprawność oraz bezpieczną i efektywną pracę kotła. Wbudowany w urządzenie kontrastowy, dotykowy wyświetlacz LED w formie designerskiego, czarnego panelu, pozwala na komfortowe sterowanie instalacjami grzewczymi z jednym bezpośrednim i / lub jednym mieszaczowym obiegiem grzewczym.

Kotły kondensacyjne Vitodens z nową platformą elektroniczną posiadają również zintegrowaną bramkę WiFi.

Można więc obsługiwać je przyciskami dotykowymi na wyświetlaczu lub poprzez zintegrowany interfejs WLAN – także ze smartfona lub tabletu. Kompatybilność z aplikacją ViCare pozwala na otrzymywanie informacji na temat aktualnego stanu pracy systemu grzewczego, programów czasowych dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz bezpośredni kontakt z lokalnym serwisantem Viessmann. Aplikacja ViCare przyczynia się do oszczędności kosztów zużywanej energii i jest kompatybilna z prawie wszystkimi urządzeniami końcowymi z systemem iOS i Android.

Źródło: Viessmann

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ