Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Kompaktowy dom na małej działce

Kompaktowy dom na małej działce

Spread the love

Studio architektoniczne Allcolours niedawno ukończyło kompaktowy dom o powierzchni użytkowej 98m na północnych obrzeżach Wiednia. Projekt stanowi przykład tego, w jaki sposób ekonomicznie gospodarować niewielką powierzchnią.

Na trzech poziomach stworzono doskonale zwymiarowany dom jednorodzinny. Ale to nie wszystko: na posesji o powierzchni 310 m² znajduje się również basen i budynek gospodarczy.

allcolours
allcolours
allcolours
allcolours
allcolours
allcolours
allcolours


Jedną z pierwszych decyzji było umieszczenie dużej kuchni jako serca domu i dosłowne zorganizowanie wszystkich pozostałych pomieszczeń wokół stołu kuchennego. Podczas gdy kuchnia z salonem zajmuje prawie cały obszar parteru, dwie sypialnie, każda o powierzchni 10 m², łazienka, pokój z szafką i pomieszczenie techniczne są rozmieszczone na poziomie ogrodu. Na ostatnim piętrze wybudowano duży salon o powierzchni 27 m². Element łączący między poziomami to spiralne schody. Na elewację architekci wybrali piękną drewnianą fasadę z listwami o różnych szerokościach.

Dom odgradza drogę dojazdową od prywatnego ogrodu a duże okna dają mieszkańcom nieograniczony widok we wszystkich kierunkach: na ogród, basen, do winnic lub do miasta.

www.allcolours.eu

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ