Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje łazienkowe  / Komfort kąpieli, jaką wybrać wannę wolnostostojącą, czy przyścienną?

Komfort kąpieli, jaką wybrać wannę wolnostostojącą, czy przyścienną?

Spread the love

Komfort kąpieli – wanny wolnostojące czy przyścienne?

Pomieszczenia łazienkowe wyposażone w komfortowe, funkcjonalne, a przede wszystkim estetyczne rozwiązania postrzegane są dziś głównie jako miejsca sprzyjające relaksowi i codziennym rytuałom kąpielowym. Idealnym odpoczynkiem po całodziennym dniu jest kąpiel w wannie. Intrygujące wzorniczo, wykonane z innowacyjnych materiałów wanny wolnostojące oraz do zabudowy Duravit staną się wyrazistym elementem aranżacji każdej łazienki.

Dedykowane łazienkom rozwiązania Duravit wyróżniające się oryginalnym, przemyślanym designem od lat wyznaczają trendy w projektowaniu wnętrz łazienkowych. Nie inaczej jest też w przypadku wanien. Oferowane modele to rozwiązania pod względem komfortu, funkcjonalności oraz estetyki dopasowane do potrzeb każdego użytkownika. Kolekcje Duravit obejmują zarówno, cieszące się coraz większym zainteresowaniem, wanny wolnostojące, jak i ponadczasowe wanny do zabudowy. Opcjonalnie wyposażone w system hydromasażu air-whirl oraz z wbudowanym modułem dźwięku zapewnią idealny relaks. Wykonane przy zastosowaniu innowacyjnego materiału DuraSolid® wyróżniają się wyrafinowanymi formami. Z kolei satynowe wykończenie sprawia, że są ciepłe, przyjemne w dotyku.

Duravit

Elegancja wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące sprawdzą się w pomieszczeniu łazienkowym zaprojektowanym w każdym stylu. We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych będą mocnym akcentem wzorniczym, natomiast we wnętrzach klasycznych czy w duchu glamour idealnie skomponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Jedyny warunek, który musi zostać spełniony w przypadku wanien wolnostojących to odpowiedniej wielkości pomieszczenie. Do ustawienia takiej wanny potrzebna jest przestrzeń.

Wyróżniająca się oryginalnością formy, niezwykle delikatnymi rantami monolityczna bryła wanny z kolekcji Cape Cod to dzieło Philippe Starck’a. Kolekcja powstała z inspiracji dziką naturą regionu Cape Cod, wykorzystująca naturalne materiały i wprowadzająca organiczne formy doskonale wpisuje się w projekty nowoczesnych, przestronnych wnętrz łazienkowych. Luksusowych dodatkiem, sprzyjającym odprężeniu jest zintegrowany zagłówek na tylnym brzegu wanny.

Duravit

Wyrafinowaną formą i delikatnością zastosowanych rozwiązań zachwyca wanna wolnostojąca serii Luv. Ta najnowsza kolekcja zaprojektowana przez Cecilie Manz wyłącznie dla firmy Duravit łączy w sobie skandynawski minimalizm z ponadczasową elegancją. Wanna wykonana z materiału DuraSolid A wyróżnia się matowym wykończeniem, sprawiającym, że jest ona ciepła i przyjemna w dotyku.

Wanna z kolekcji DuraSquare to połączenie kształtu prostokąta przejawiającego się w zewnętrznych liniach z organicznie płynącymi liniami wewnątrz. Geometryczna forma wanny sprawia, że jest to rozwiązanie harmonijnie dopasowane do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Funckjonalne wanny przyścienne

Duravit

 

 

 

 

Kolekcje Cape Cod, Luv, DuraSquare obejmują także modele wanien przyściennych, narożnych. Prostokątne, trójkątne, o ostrych geometrycznych kształtach, ale i o delikatnie załamujących się liniach wanny przyścienne Duravit stanowią równie ciekawy element wyposażenia pomieszczenia łazienkowego. Doskonale sprawdzą się w łazienkach mniejszych, których ograniczona przestrzeń narzuca funkcjonalne rozwiązania. Oferowane w różnych wymiarach, od mniejszych 1500 mm x 750 mm, poprzez standardowe 1800 mm x 800 mm do dużych 1900 mm x 900 mm spełnią oczekiwania użytkowników poszukujących komfortu i funkcjonalność. Podobnie jak wanny wolnostojące również wanny przyścienne Duravit powstają z innowacyjnych materiałów, dzięki czemu przyciągają uwagę formą, delikatnością kształtów oraz szlachetnością wykończeń. Alternatywą dla monolitycznych wanien są z kolei wanny przeznaczone do zabudowy.

Rozwiązaniem łączących przestronność wanny wolnostojącej z funkcjonalnością narożnej wanny przyściennej jest Paiova 5. Dzięki połączeniu zalet dwóch rozwiązań powstały ergonomiczne płaszczyzny nachylenia pleców, stanowiące zaproszenie do relaksacyjnej kąpieli zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Duravit

 

 

Optymalne wykorzystanie przestrzeni małej łazienki zapewni z kolei połączenie wanny i brodzika Shower&Bath zaprojektowana przez studio EOOS. Shower&Bath to połączenie prysznica typu walk-in z wanną. Cechą charakterystyczną są precyzyjne linie. Prostokątna podstawowa forma oraz ostry kąt nachylenia boków zapewniają dużo przestrzeni na poruszanie się w czasie kąpieli pod prysznicem.

 

 

Źródło: Duravit www.duravit.pl

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ

DODAJ KOMENTARZ