Home / Materiały Partnerów  / Udomowione biuro

Udomowione biuro

Spread the love

Nie bez powodu biura nazywane są „drugim domem”, to w nich spędzamy większość czasu w tygodniu, pracujemy, poznajemy nowych ludzi, kreujemy pomysły. „Udomowienie” przestrzeni biurowej było głównym założeniem projektu, którego autorką jest Katarzyna Jasyk ze studia Okooko, która przestrzeń do pracy podzieliła na strefy.

Obok strefy do pracy typu open space, została stworzona duża przestrzeń wspólna do relaksu i integracji, wolna od technologii. Można w niej odpocząć w zabawnych fotelach Spun marki Magis lub na ogromnej sofie Rolf Benz z lat 70., której projektantka nadała nowe życie.

Dodatkowo pojawiają się specjalnie zaprojektowane „wyspy” na miękkich dywanach DOTS autorstwa projektantki, uzupełnione wygodnymi meblami o oryginalnych formach, miękkie fotele – Dubna Dan – form, siedziska Flop (najnowszy projekt Katarzyny Jasyk) oraz sofka i fotel True Love – projekt duńskiego duetu Busk & Herzog.

Na środku strefy znajduje się duże drzewo oliwne, w którego cieniu można czytać książki znajdujące się na autorskim regale projektantki – BB Black.

Do spotkań formalnych lub potrzeby pracy w ciszy służą 3 szklane pokoje w sąsiedztwie strefy wspólnej. Można w nich znaleźć perełki designu, takie jak odnowione fotele Mart’a Stama z lat 70. czy słynne Tulipy. Na ścianach wiszą obrazy polskich artystów: Edwarda Kaczmarskiego, Barbary Soborak oraz Iwony Delińskiej.

Projektantce zależało na stworzeniu spokojnej przestrzeni, dlatego w realizacji postawiła na kolory ziemi: beże, kremy i jasne brązy.


Zapisz się do newslettera

j.piekarska@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.