Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Jasne wnętrze w minimalistycznym stylu

Jasne wnętrze w minimalistycznym stylu

Spread the love

Ciepłe drewno, biel oraz delikatna szarość – takie połączenie gwarantuje uzyskanie efektu jasnego i przytulnego wnętrza. Nutę minimalizmu i elegancji dodały oprawy oświetleniowe i tak oto powstało wnętrze dla młodej pary z dzieckiem, zaprojektowane przez pracownię PROJEKTYW.

Kraków i mieszkanie dla trojga

Mieszkanie znajduje się w Krakowie, w dzielnicy Nowe Czyżyny. Projekt wykonany dla młodego małżeństwa z pięcioletnim synem. Inwestorom zależało na prostym i funkcjonalnym wnętrzu, które będzie wyposażone w materiały dobrej jakości. Co więcej, marzyli o mieszkaniu jasnym i przytulnym. Właśnie z tego względu projektanci zdecydowali się na jasną kolorystykę ścian i wyposażenia wnętrza.

PROJEKTYW / Zdjęcia: Jakub Dziedzic / Jasne wnętrze

Naturalne materiały, czyli drewno w roli głównej

W projekcie dominuje drewno w postaci naturalnej deski na podłodze oraz, jako zabudowa meblowa wykonana na wymiar. Mieszkanie ma przyjemny i delikatny klimat uzyskany za pomocą połączenia ciepłych odcieni drewna z delikatną szarością ścian i bielą mebli.

Minimalistyczne oświetlenie i funkcjonalność

W tym projekcie oświetlenie zostało zaprojektowane tak, aby dobrze doświetlało przestrzeń, co dodatkowo miało potęgować efekt jasnego wnętrza, o który prosili inwestorzy. Przy wyborze opraw oświetleniowych projektanci z pracowni PROJEKTYW dodatkowo kierowali się ich funkcjonalnością i względami estetycznymi. Zależało im na minimalistycznym, eleganckim oświetleniu w odcieniu bieli – dlatego wybór padł na nowoczesne oprawy TUBA i SET RAW.

Początkowo mieszkanie składało się z trzech osobnych pokoi i salonu z kuchnią. Zgodnie z wytycznymi Inwestorów projektanci wyburzyli środkowy pokój, aby powiększyć kącik dla syna oraz uzyskać osobne pomieszczenie w sypialni, które zostało przeznaczone na garderobę. Był to jedyny element w trakcie prac projektowo-remontowych stanowiący niewielką trudność dla pracowni, ale za to pozwolił znacznie rozbudować przestrzenie i ulepszyć komfort życia mieszkańców.

Mieszkanie 75m² w Krakowie

Lokalizacja: Kraków

Design: PROJEKTYW – Paulina Zwolak, Jakub Nieć

Zdjęcia: – Jakub Dziedzic

Więcej na http://ideadomu.pl/wnetrza/

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ