Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Jak zaaranżować idealne wnętrze?

Jak zaaranżować idealne wnętrze?

Spread the love

Powiedzieć, że ten nieodnawiany od sześćdziesięciu lat dom wyglądał  nieatrakcyjnie to za mało – on po prostu sprawiał przygnębiające wrażenie. Obdrapane ściany, zapuszczone podłogi czy tandetne wyposażenie kuchni i łazienek nie zraziły jednak pewnej pary młodych ludzi. Uznali bowiem, że generalny remont i przemyślana aranżacja wnętrz mogą zdziałać cuda. I tak się stało!

Gdy tylko para zdecydowała się na zakup tej ruiny, zwrócili się o pomoc w jej rewitalizacji do architektki wnętrz Małgorzaty Górskiej-Niwińskiej z Pracowni Architektonicznej MGN, o której słyszeli, że lubi duże wyzwania. I rzeczywiście, projektantka z entuzjazmem przyjęła zlecenie, bo – jak mówi – nie ma większej przyjemności dla architekta niż przeobrażenie brzydkich, odpychających wnętrz w wymarzone i ukochane przez właścicieli miejsce do życia.

Przygotowany przez nią projekt zakładał generalny remont. Na początku  trzeba było zerwać tynki i podłogi, wymienić dach i wszystkie instalacje oraz zrobić nową elewację. Dopiero po wykonaniu tych „brudnych” robót budowlanych można było przystąpić do przyjemniejszego zadania, czyli prac aranżacyjnych.

Planując wystrój, Małgorzata Górska-Niwińska kierowała się upodobaniami i oczekiwaniami pary, której zależało, żeby dom był elegancki i robił wrażenie, ale nie wydawał się nazbyt reprezentacyjny. Przeciwnie, miał być ciepły, spokojny, sprzyjający odpoczynkowi i zachęcający do częstego w nim przebywania. Aby dodać szyku wnętrzom, do ich wykończenia projektantka zaproponowała użycie szlachetnych materiałów – drewna, spieku kamiennego, złotego metalu czy imitującego marmur gresu. Żeby zaś stworzyć relaksującą, wyciszającą atmosferę, wybrała budujące właśnie taki klimat odcienie beżu. Oczywiście, nie zapomniała też o komforcie mieszkańców, który zapewniają im wygodne meble, zróżnicowane oświetlenie, funkcjonalna kuchnia, odpowiednia ilość schowków, przestronna łazienka, itp. Jaki efekt przyniosła realizacja projektu? Powstał dom, w którym chce się żyć!

Pracownia MGN
Pracownia MGN
Pracownia MGN
Pracownia MGN
Pracownia MGN
Pracownia MGN
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ