Home / Wnętrza  / Kuchnie  / Jak udekorować świąteczny stół?

Jak udekorować świąteczny stół?

Spread the love

W Święta nie może zabraknąć tradycyjnych potraw, ciepłego klimatu, który skłania do niespiesznych rozmów, budzi życzliwość i pozwala cieszyć się chwilą. 

Jak udekorować świąteczny stół? Radzi Małgorzata Górska Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN.

W tworzeniu takiego nastroju niezastąpione są detale taki jak świece, dekoracje świąteczne z elementami czerwieni, złota i srebra. Pierwszym elementem przygotowań świątecznych jest stół. Nakrycie wigilijnego stołu powinno być równie wyjątkowe jak ten dzień. Zawsze sprawdza się klasyka – lniany obrus, biała porcelana, wypolerowane sztućce. Żeby nakrycie nie zlewało się z tłem, warto podłożyć pod talerzem podkładki w wybranym kolorze i dobrać do nich odcieniem serwetki. Dekoracji na blacie nie może być za dużo; musi przecież pozostać miejsce na potrawy, na które czekamy cały rok. Wystarczy stroik z gałązek świerkowych lub jodłowych. Jeśli stół jest duży, można też przywiesić do lampy przybrany bombkami czy zabawkami choinkowymi wieniec. To wersja na bogato.

W minimalistycznych czy loftowych wnętrzach lepiej będą wyglądać skromniejsze dekoracje, np. pomalowane na biało suche gałęzie w wazonie, z których zwisają skandynawskie, papierowe czy drewniane ozdoby. I oczywiście świece – one pasują do każdego stylu. Nieważne, czy włożymy je do wysokich świeczników czy małych osłonek. I jedne, i drugie wykreują odświętny klimat.  

Pamiętajmy jednak, że to nie dekoracje są najważniejsze, ale prawdziwe dobra atmosfera wśród domowników i podniosły charakter chwili.

Źródło: MGN Pracownia Architektoniczna

Zdjęcia: IKEA

IKEA
IKEA
IKEA
IKEA

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ